Frankfurtské letiště loni přepravilo téměř o třetinu více pasažérů než 2020

Frankfurtské letiště loni přepravilo téměř o třetinu více pasažérů než 2020

17.1. - Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem loni přepravilo 24,8 milionu pasažérů. To je téměř o třetinu více než v roce 2020, což byl prvním rok, kdy letecký provoz nepříznivě ovlivnila koronavirová pandemie. V tiskové zprávě to dnes uvedla společnost Fraport, která je provozovatel tohoto největšího leteckého uzlu v Německu.

Za růstem počtu cestujících je vyšší poptávka v létě a otevření leteckého spojení se Spojenými státy na podzim. Přesto letiště v loňském roce přepravilo téměř o dvě třetiny méně lidí než před pandemií: v roce 2019 tam odbavili přes 70 milionů cestujících.

Navzdory novým omezením cestování kvůli koronavirové variantě omikron se provoz loni v prosinci zotavil. Fraport napočítal 2,7 milionu cestujících, což je třikrát více než o rok dříve, ale stále o 44 procent méně než v prosinci 2019.

Lépe se ale vedlo nákladní přepravě, která kvůli pandemii a jejím dopadům naopak zažívá boom. Frankfurtské letiště loni odbavilo přibližně 2,27 milionu tun nákladu, což je téměř o 19 procent více než v roce 2020 a skoro o devět procent více než v roce 2019.

Pražské letiště Václava Havla loni odbavilo téměř 4,4 milionu cestujících. Meziročně je to skoro o pětinu více, stále však hluboko pod úrovní před vypuknutím pandemie. V roce 2019 letiště odbavilo přes 17,8 milionu pasažérů. V letošním roce očekává další růst provozu, vedení letiště si stanovilo cíl odbavit kolem 8,6 milionu cestujících.

(čtk)

Foto: Fraport

spinner