Emirates přidávají druhou denní linku na trase Praha - Dubaj

Emirates přidávají druhou denní linku na trase Praha - Dubaj

4.7. - Letecká společnost Emirates přidává u příležitosti osmého výročí prvního leteckého spojení mezi Prahou a Dubají druhý denní let. Linku bude obsluhovat Boeing 777-300ER s kapacitou 360 míst, čímž vzroste kapacita přepravených cestujících do České republiky o 262 800 míst ročně.

Nově nasazený Boeing 777-300ER na trase Praha – Dubaj nabídne konfiguraci o třech třídách: osm privátních suites ve First Class, 42 plně sklopitelných sedadel v Business Class a 310 prostorných sedadel v Economy Class.

„Inaugurace nového letu je pro Emirates vždy vzrušujícím momentem a není lepší způsob, jak oslavit naše úspěšné osmileté výročí linky Praha – Dubaj, než přidáním druhé linky,“ řekl Bořivoj Trejbal, Country Manager Emirates pro Českou republiku. „Spuštění nového spoje, které se opírá o stabilní poptávku, otevírá pro pasažéry, kteří si chtějí užít cestování právě na palubách společnosti Emirates, mnoho nových příležitostí,“ dodal.

Nové letecké spojení umožní pasažérům letícím z Prahy do Dubaje hladký přestup do mnoha oblíbených codesharovaných destinací společností Emirates a flydubai, jako je Bali, Bangkok, Kolombo, Hongkong, Johannesburg, Káthmándú, Kuala Lumpur, Maledivy, Mauricius a Singapur.

„Zahájení provozu druhé denní linky společnosti Emirates do Dubaje je pro nás dalším milníkem v posilování přímých dálkových spojení. Právě jejich rozvoj patří dlouhodobě k našim prioritám, což ostatně reflektuje také vývoj na trhu letecké dopravy a zvyšující se zájem o cesty do vzdálených destinací. Pro rok 2018 proto očekáváme více než dvacetiprocentní nárůst počtu odbavených cestujících na dálkových linkách, k čemuž bezpochyby přispěje i tato nová frekvence,“ uvedl Jiří Vyskoč, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Díky širokému trupu Boeingu poskytne přidaný spoj na této trase ještě větší přepravní kapacitu v nákladním prostoru. České firmy tak budou mít více možností pro export techniky, farmaceutického zboží, zboží s krátkou trvanlivostí, skla či automobilových dílů na trhy na Blízkém a Dálném východě, ale i do zemí jihovýchodní Asie a Austrálie.

Nový letecký spoj doplňuje již zavedenou linku, která je operována letounem Emirates A380.

(mna)

Foto: Emirates

spinner