Emirates představila první letadlo s celoplošnou livrejí v barvách Expa 2020

Emirates představila první letadlo s celoplošnou livrejí v barvách Expa 2020

3.10. - Letecká společnost Emirates, přední partner a oficiální aerolinka Expo 2020 v Dubaji, odhalila novou podobu svého letadla A380, která byla vytvořena s cílem podpořit šíření hlavní myšlenky této výstavy do celého světa. Letadlo je zbarveno do jasně modré barvy, což představuje výrazný odklon od tradiční livreje společnosti Emirates, která kombinuje schémata bílé a zlaté. Nový vzhled nabízí rozsáhlou grafickou úpravu v barvách zelené, oranžové, růžové, fialové a červené.

Letecká společnost se pyšní dlouhou tradicí v předvádění speciálních livrejí v rámci své flotily Airbusů A380 a Boeingů 777, za posledních pět let Emirates uvedla téměř 50 unikátních designů a 100 různých livrejí. Tyto nevšední livreje, které se objevují na letadlech Emirates, například vzdávaly poctu zesnulému bývalému vládci šejkovi Zayed bin Sultan Al Nahyan, pomohly sportovním fanouškům přiblížit se k jejich oblíbeným klubům, hráčům i světovým turnajům, šířily multikulturní myšlenky i toleranci v SAE, zvýšily povědomí o nelegálním obchodu s druhy žijícími ve volné přírodě a mnoho dalšího.

 Nové livreje Expo 2020 se objeví na třech letadlech Emirates A380, které se tak ve své výrazné modré barvě připojí k dalším 40 speciálním livrejím věnovaným Expo 2020 v Dubaji. Tato letadla od roku 2018 navštívila více než 130 destinací v rámci celé sítě Emirates. Takto upravená A380 Emirates se nejdříve vypravila do Los Angeles a bude šířit myšlenku Expo 2020 i v tomto regionu.

Světová výstava Expo 2020 představuje vůbec první událost tohoto typu, která je pořádaná v regionu Blízkého východu, Afriky a Jižní Asie (MEASA) a potrvá od října tohoto roku do března příštího roku.

(pav)

Foto: Emirates


  
spinner