​Emirates postaví v Dubaji nový technický závod za 950 milionů USD

​Emirates postaví v Dubaji nový technický závod za 950 milionů USD

15.11. - Aerolinky Emirates oznámily rozsáhlou investici ve výši 950 milionů USD do výstavby nového supermoderního technického zařízení v Dubai World Central (DWC). Tento inženýrský komplex, který se rozkládá na ploše 1 milionu metrů čtverečních, bude největším a nejmodernějším komplexem svého druhu provozovaný leteckou společností a posílí tak dále leteckou infrastrukturu Dubaje.

Zařízení, které bude vybudováno s ohledem na to, aby mohlo sloužit flotile letadel společnosti Emirates a jejím provozním požadavkům až do roku 2040, se stane také centrem excelence pro komerční letecké inženýrské služby na Blízkém východě, přičemž volná kapacita může být nabídnuta i dalším leteckým provozovatelům.

Šejk Ahmed bin Saíd Al Maktúm, předseda představenstva a generální ředitel letecké společnosti a skupiny Emirates, k této investici na dubajském leteckém veletrhu uvedl: „Tato významná investice je důkazem naší důvěry v budoucí růst společnosti Emirates a leteckého sektoru. Nové zařízení umožní společnosti Emirates být zcela soběstačná, pokud jde o údržbu, opravy, generální opravy a veškeré technické požadavky na naši flotilu letadel. Poskytne nám provozní stabilitu, flexibilitu a záruku kvality. Vzhledem k předpokládanému růstu leteckého sektoru v regionu bude nové strojírenské zařízení Emirates hrát klíčovou roli také jako centrum excelence, které přiláká zapojení globálních hráčů napříč celým leteckým dodavatelským řetězcem. Vytvoří tisíce kvalifikovaných technických pracovních míst a přidá tak novou hodnotu dubajské ekonomice.“

Nový závod Emirates bude vybaven tak, aby zvládl celou škálu specializovaných leteckých technických služeb – od běžných kontrol letadel přes lakýrnické práce na zakázku, programy lehké i těžké údržby, opravy a testování motorů až po kompletní vybavení interiéru kabiny a přestavby letadel.

Ali Mubarak Al Soori, výkonný viceprezident skupiny Emirates pro zařízení, řízení projektů, nákupy a dodavatelský řetězec skupiny, řekl: „Očekáváme, že stavební práce na první fázi budou zahájeny v roce 2024 a dokončeny v roce 2027. V souladu s růstem flotily a provozními požadavky společnosti Emirates byla vytvořena rezerva pro další rozšíření, které by mohlo vést ke zdvojnásobení kapacity ve druhé fázi. Nový strojírenský komplex společnosti Emirates bude rovněž zahrnovat udržitelnost do svého návrhu, včetně použití ekologických stavebních materiálů v celém komplexu, instalace solárních panelů na střechách v celém areálu a zřízení systémů recyklace olejů a odpadních vod.“

V první fázi projektu vznikne osm hangárů pro údržbu a jeden hangár pro lakování – všechny budou schopny odbavit jakoukoli velikost komerčních letadel až do kódu F (A380), zázemí pro náběh motorů, přibližně 20 podpůrných dílen, masivní skladovací prostory a administrativní kanceláře. Stávající technické středisko Emirates na dubajském letišti bude i nadále podporovat provoz letecké společnosti, přičemž nový komplex v DWC bude zpočátku zajišťovat přelévání prací a náročné programy údržby pro letadla.

Poradcem projektu byla jmenována společnost ADP Ingénierie.

(lan)

Foto: Emirates

spinner