​Emirates obnoví lety z Prahy do Dubaje, je to třetí dálková linka

​Emirates obnoví lety z Prahy do Dubaje, je to třetí dálková linka

12.7. - Do Prahy se vrátí další dálková letecká linka. Do Dubaje bude od 2. srpna z pražského letiště létat společnost Emirates. Linka bude doplňovat lety aerolinek flydubai, které jsou dceřinou společností Emirates. Další už fungující dálkovou linkou obnovenou v Praze jsou lety Qatar Airways do Dauhá.

"Po oznámení znovuotevření hranic Dubaje jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po našich službách, a proto také pokračujeme v postupné obnově naší letecké sítě. Nadále úzce spolupracujeme s příslušnými orgány, abychom co nejdříve obnovili letecký provoz a zajistili dostatečnou ochranu zdraví a bezpečí naších zákazníků a zaměstnanců," uvedl obchodní ředitel Emirates Adnan Kazim.

Praha tak patří do další vlny obnovování provozu Emirates. Spolu s českým hlavním městem dopravce obnoví od poloviny července do poloviny srpna lety do dalších pěti měst po celém světě. Už dříve společnost ohlásila návrat do dalších více než 50 měst.

Linka Emirates tak bude třetí dálkovou linkou, která bude obnovena na pražském letišti po přerušení provozu během koronavirové krize. Vedle toho dopravci obnovují i další linky, zejména v rámci Evropy. Letiště už tak v minulém týdnu mělo potvrzeno lety do více než 70 destinací.

(čtk)

Foto: Emirates

spinner