​Do Brna včera přiletělo první letadlo na lince z Berlína

​Do Brna včera přiletělo první letadlo na lince z Berlína

3.4. - Do Brna včera poprvé přiletělo z Berlína letadlo společnosti Ryanair. Začal tak provoz nové komerční linky, která je třetí pravidelnou na brněnském letišti, odkud se létá ještě do Londýna a do italského Bergama. Jihomoravský hejtman Bohumil Šimek na tiskové konferenci uvedl, že intenzivně jedná s Letištěm Brno a leteckými společnostmi, aby se podařilo obnovit linku do Mnichova a také zprovoznit ještě letos další linky. Podle něj by Brnu slušelo deset linek, aby byla zajištěna návaznost na lety do dalších koutů světa.

Linka do Berlína bude létat vždy v úterý a v sobotu v brzkých odpoledních hodinách. Počet odletů z Brna během týdne se tak mimo turistickou sezonu zvýší na 12. Do Londýna se létá denně, do Bergama třikrát týdně. V letní sezoně z Brna také létají charterové lety do turistických destinací.

Podle Bohumila Šimka je berlínská linka solidní náhradou za mnichovskou, aby lidé mohli létat z Německa dále. „Věřím, že se podaří dojednat i vznik dalších linek nejen pro podnikatele, ale i turisty či studenty,“ řekl Bohumil Šimek.

Přestože z Brna létají jen tři pravidelné linky, je na tom stále ze všech regionálních letišť v Česku nejlépe. Třetí největší české letiště v Ostravě se potýká naopak s útlumem.

(čtk)

Foto: Letiště Brno

spinner