Czech Airlines Technics prodloužila o pět let spolupráci s Transavia Airlines

Czech Airlines Technics prodloužila o pět let spolupráci s Transavia Airlines

26.9. - Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) se dohodla na další spolupráci s nizozemskými aerolinkami Transavia Airlines. Česká firma bude následujících pět let provádět údržbu letadel dopravce, včetně nového typu Airbus A320neo. CSAT o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

"Jsme opět připraveni Transavii poskytovat až tři údržbářské linky pro každou sezonu, proto jsme pro Transavii první volbou, tedy preferovanou firmou poskytující těžkou údržbu,“ řekl předseda představenstva Petr Doberský.

Czech Airlines Technics za uplynulé roky spolupráce provedla Transavii revize různých úrovní při 267 návštěvách letadel dopravce. Podle Doberského se osvědčila spolupráce obou firem na všech úrovních, a to včetně údržby. “Společnost CSAT se v průběhu let osvědčila jako spolehlivý partner poskytující kvalitní služby, flexibilitu a dobrou spolupráci na všech úrovních," doplnil ho Robert-Jan Korenromp z Transavia Airlines.

Transavia Airlines ode dneška provozují na pražském letišti jednu pravidelnou linku do Eindhovenu. Flotila dopravce čítá téměř 50 letadel, všechna typu Boeing 737NG. Od příštího roku ovšem dopravce chystá postupný přechod na letadla typu Airbus A320neo.

Czech Airlines Technics, dceřiná společnost Letiště Praha, provádí těžkou i lehkou údržbu letadel, dále poskytuje traťovou údržbu letadel, údržby letadlových celků či podvozků, modifikace, opravy a další. Od roku 2018 společnost prodává i spotřební materiál, jako jsou například náhradní díly na letadla. Dopravcům i leasingovým firmám zároveň poskytuje parkovací plochy na letišti. Loni firma vykázala zisk dva miliony korun, předloni měla ztrátu 132 milionů korun. V závěru roku 2020 společnost zaměstnávala 685 lidí.

(čtk)

Foto: Transavia Airlines

spinner