ČSA obnovují další letecká spojení a navyšují frekvence letů

ČSA obnovují další letecká spojení a navyšují frekvence letů

22.3. - České aerolinie (ČSA), člen skupiny Smartwings Group, obnoví v následujících týdnech letecká spojení do dalších pěti evropských destinací. Od 2. dubna plánují obnovit lety do ukrajinské Oděsy (2x týdně), od 16. dubna do Amsterdamu (až denně), od 1. května do Kodaně (až denně) a Keflavíku (4x týdně), a od 12. června lety na Maltu (1x týdně). V současné době ČSA provozují pravidelné linky do Paříže (denně), Stockholmu (3x týdně), Kyjeva (denně) a Moskvy (3x týdně), přičemž počet letů do těchto destinací bude během jarních měsíců rovněž navýšen.

Obnovení provozu ČSA se odvíjí od vývoje epidemiologické situace v jednotlivých zemích a uvolňování cestovních opatření.

Vzhledem k nepříliš dobré epidemiologické situaci v Evropě a s ohledem na vývoj cestovních restrikcí České aerolinie opět prodloužily možnost bezplatné změny termínu do 30. 6. 2021. Nově vybraný let se musí uskutečnit nejpozději 31. 3. 2022. ČSA umožňují svým klientům zakoupit si na webových stránkách současně s letenkou také cestovního pojištění, které zahrnuje krytí případů onemocnění covid-19.

Prioritou Českých aerolinií je maximální bezpečnost cestujících na palubách letadel ČSA a dodržování přísných hygienických standardů. Do letadel ČSA mířících z/do České republiky je možné vstupovat pouze s písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku antigenního nebo RT-PCR testu včetně povinnosti mít nasazenou ochranu úst a nosu (respirátor).

České aerolinie s ohledem na přetrvávající cestovní omezení a nemožnost plně využít výhod věrnostního programu OK Plus upravily také podmínky, které se vztahují k platnosti nalétaných mílí a členských karet. Míle, u nichž mělo dojít k exspiraci, jsou členům programu převáděny do následujícího období.

České aerolinie tento týden oslaví 20. výročí členství v mezinárodní alianci leteckých společností SkyTeam, jejímž členem jsou od roku 2001. ČSA vznikly v roce 1923 a patří mezi pět nejstarších leteckých společností na světě i zakládající členy Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA).

(pav)

Foto: České aerolinie

spinner