Corendon Airlines budou testovat zónu bez dětí za příplatek

Corendon Airlines budou testovat zónu bez dětí za příplatek

31.8. - Letecká společnost Corendon Airlines chce zjistit, zda budou cestují ochotní připlatit za cestu bez dětí. Turecký dopravce oznámil, že od listopadu bude na letech mezi Amsterodamem a karibskou destinací Curaçao prodávat zónu pouze pro dospělé, respektive pro lidi starší 16 let. Informovala o tom agentura AP. Lidé tak stráví cestu v klidném prostředí a rodiče se nebudou muset obávat, že jejich plačící nebo neposední potomci budou obtěžovat spolucestující, uvedla letecká společnost.

Corendon v zóně pro dospělé v přední části svých letadel Airbus A350, která mají 432 sedadel, vyčlení 93 běžných sedadel a devět sedadel s nadstandardním prostorem pro nohy. Od zbytku cestujících bude tato sekce oddělena stěnou nebo závěsem.

Letecká společnost na svých internetových stránkách uvedla, že cestujícím bude za cestu v zóně bez dětí účtovat dodatečný rezervační poplatek 45 eur (bezmála 1100 Kč). V případě sedadel s větším prostorem pro nohy bude poplatek ještě o deset eur vyšší.

Let z Amsterodamu do Curaçaa trvá kolem deseti hodin. Jedná se o nejobydlenější z pěti ostrovů Nizozemských Antil. Ty jsou sice součástí Nizozemského království, ale mají vlastní vládu.

"U letecké společnosti jako Corendon, která se zásadně opírá o turistické lety, lze očekávat letadlo plné rodin s malými dětmi," konstatoval Brett Snyder, který provozuje cestovní kancelář a píše blog Cranky Flier. "Chápu atraktivitu možnosti pro někoho, kdo cestuje bez dětí, že si připlatí a bude od nich dál a bude mít více klidu," dodal. Lidé v zadní části zóny pro dospělé mohou stále slyšet pláč, "takže je to jako za starých časů, kdy jste seděli v poslední řadě nekuřácké sekce, ale stále jste mohli cítit kouř", připomněl.

Corendon není první leteckou společností, která vyzkoušela úsek bez malých dětí. Nízkonákladová letecká společnost Scoot se sídlem v Singapuru prodává sekci, ve které musí být cestující starší 12 let.

Společnost Malaysia Airlines v roce 2012 oznámila, že do turistické třídy se 70 místy na horní palubě svých letadel Airbus A380 nepustí nikoho mladšího 12 let. Později ale firma ustoupila a uvedla, že pokud bude na dolní palubě příliš mnoho rodin s dětmi a kojenci, které se tam nevejdou, najde pro ně místo v části pro dospělé na horní palubě.

(čtk)

Ilustrační foto: Corendon Airlines

spinner