České aerolinie obnoví lety do Jerevanu

České aerolinie obnoví lety do Jerevanu

1.9. - České aerolinie (ČSA) od 2. října obnoví provoz na lince Praha - Jerevan. Na tuto trasu se ČSA vrací po pěti letech. Linka do hlavního města Arménie bude provozována 2x týdně, v pondělí a ve čtvrtek. Během zimního letového řádu budou ČSA nadále provozovat pravidelné letecké spojení do Paříže (až 2x denně), Madridu (2x týdně) a do dalších více než 20 destinací je možné letět na linkách code-sharových partnerů.

Let OK930 bude odlétat z Letiště Václava Havla Praha v pondělí a ve čtvrtek v 1:45 s příletzem do Jerevanu v 7:20 místního času. Pro zpáteční let OK931 z Jerevanu do Prahy počítá letový řád s odletem z Jerevanu v 8:025 místního času a na Letišti Václava Havla letadlo přistane v 10:15.

„Poptávka po letecké dopravě z Arménie do Evropy, včetně České republiky, vykazuje rostoucí trend, proto jsme se rozhodli pro návrat na linku Praha – Jerevan,“ řekl Jan Tóth, obchodní ředitel ČSA. „V posledních letech však stoupla obliba zakavkazských destinací také mezi českými cestovateli, věříme proto, že obnovené lety ČSA do Jerevanu přivítají,“ dodal Jan Tóth

Prodej letenek byl zahájen v celé distribuční síti. Letenky si klienti mohou zakoupit na webových stránkách Českých aerolinií a Smartwings, a rovněž u prodejců letenek.

Cestující na pravidelné lince ČSA mezi Prahou a Jerevanem mohou dále pokračovat na navazujících letech ČSA do Paříže, Madridu a do dalších destinací.

České aerolinie (1923) 6. října oslaví 100. výročí od svého založení. Společnost patří mezi pět nejstarších leteckých společností na světě. ČSA jsou zakládajícími členy Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) a od roku 2001 také členem globální aliance leteckých společností SkyTeam.

(pav)

Foto: ČSA

spinner