American Airlines prý jednají s Airbusem a Boeingem o koupi nejméně 100 letadel

American Airlines prý jednají s Airbusem a Boeingem o koupi nejméně 100 letadel

3.8. - Aerolinky American Airlines jednají s evropským výrobcem letadel Airbus a jeho americkým konkurentem Boeing o koupi nejméně stovky letadel, kterými by nahradily své starší stroje. Informovala o tom včera agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Společnost American Airlines podle zdrojů zvažuje, že letadly Boeing 737 MAX a Airbus A321neo v tomto desetiletí nahradí stárnoucí stroje Boeing 737-800 a Airbus A319 a A320. Některé zdroje uvedly, že celkově by firma mohla objednat přes 200 letadel.

"Průběžně posuzujeme svou leteckou flotilu a své budoucí požadavky na letadla," uvedl na dotaz agentury Bloomberg mluvčí společnosti American Airlines. Dodal, že firma vede s Boeingem a Airbusem rozhovory o své potřebě letadel v druhé polovině tohoto desetiletí i v následujícím období.

Vedoucí činitelé společnosti American Airlines v posledních týdnech začali na veřejnosti hovořit o možnosti dlouhodobějších objednávek na letadla. Upozornili však, že není potřeba spěchat, protože firma má relativně mladou leteckou flotilu.

(čtk)

Ilustrační foto: Airbus - A321neo

spinner