​Aerolinky Air France-KLM budou v nákladní dopravě spolupracovat s CMA CGM

​Aerolinky Air France-KLM budou v nákladní dopravě spolupracovat s CMA CGM

19.5. - Francouzsko-nizozemské aerolinky Air France-KLM budou v letecké nákladní dopravě spolupracovat s francouzskou přepravní společností CMA CGM. Ta v nich získá až devítiprocentní podíl v rámci možného zvýšení kapitálu ze strany letecké skupiny. Firmy to uvedly ve svém včerejším sdělení. Reagují přitom na rostoucí poptávku po letecky dopravovaném zboží po celém světě a snaží se zvýšit odolnost globálních dodavatelských řetězců.

Partnerství bude uzavřeno nejdříve na deset let. Záměr ještě musejí schválit antimonopolní úřady. Partnerství zahrnuje kombinovanou flotilu deseti plně nákladních letadel, čtyř od CMA CGM Air Cargo a šesti od Air France-KLM. Společnosti uvedly, že mají hlubokou ambici investovat a růst udržitelným způsobem na trhu letecké nákladní dopravy. Od spojení části aktivit si slibují významné synergie v oblasti příjmů.

Air France-KLM na trhu letecké dopravy soutěží s evropskými dopravci, včetně Lufthansy a specialisty na nákladní dopravu Cargolux, stejně jako s hlavními dopravci z Perského zálivu a z Asie. Samostatné sítě Air France, KLM a jejich dceřiné nizozemské nákladní letecké společnosti Martinair jsou podle statistik Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) přibližně na osmém místě v tabulce globální ligy nákladních leteckých společností podle objemu provozu.

Hlavní akcionáři společnosti Air France-KLM, mezi něž patří vlády Francie a Nizozemska, podpoří CMA CGM v získání křesla v představenstvu. Jeho příští zasedání se uskuteční 24. května.

(čtk)

Ilustrační foto: Air France-KLM 

spinner