​Zeptali jsme se Gerharda Kratochwila,jednatele společnosti RCO-CSKD

​Zeptali jsme se Gerharda Kratochwila,jednatele společnosti RCO-CSKD

Jak se v loňském roce dařilo vaší společnosti?

Loňský rok výsledky kopírovaly obecně příznivý stav české ekonomiky. Zároveň s tím se ruku v ruce nesl loňský rok ve znamení tlaku na kapacity. Naší společnosti se podařilo zvýšenou poptávku po kapacitách naplnit. Celkově hodnotíme loňský rok jako příznivý.

Můžete popsat rozvoj terminálu v Mělníku v posledním roce? Co se vám podařilo realizovat?

V Mělníku jsme v loňském roce převzali od Českých přístavů do užívání dalších 14 800 m2 ploch, což nám umožnilo rozšířit depa prázdných kontejnerů a nabízet více tyto služby zákazníkům. Dále jsme převzali dvě prodloužené koleje, které nám umožňují přistavit a manipulovat celé vlaky v délce až 640 metrů na dvou kolejích. V loňském roce započaly České přístavy také s výstavbou nové příjezdové komunikace na terminál, která by měla být dokončena během letošního prvního pololetí.

Jaké jsou vaše plány na letošní rok?

Letos plánujeme dál rozvíjet kapacity, abychom mohli uspokojit potřeby našich zákazníků na našich hlavních spojích na linkách do Hamburku/Bremerhavenu, tak i do polského Gdaňsku.

A na závěr ještě tradiční otázka: Jaká je dnes situace kolem projektu překladiště v Malešicích?

Rád bych podotkl, že na projektu stále pracujeme a s variantou terminálu v Malešicích stále počítáme pro budoucí rozvoj naší společnosti. Je zde samozřejmě otázka termínu, kdy by měl být terminál postaven. Na tu momentálně neznáme odpověď, nicméně jakožto dlouhodobému záměru budeme věnovat projektu naši plnou pozornost. Momentálně je projekt ve fázi projednávání EIA.

(mna)

Foto: RCO-CSKD

spinner