Schmitz Cargobull zvyšuje efektivitu intermodální dopravy

Schmitz Cargobull zvyšuje efektivitu intermodální dopravy

21.2. - Nové jméno s osvědčenou kvalitou a funkčností – tak německý výrobce Schmitz Cargobull charakterizuje změnu názvů návěsových kontejnerových podvozků S.CF a zdůrazňuje jejich individuální určení.

Pro zákazníky specializující se na intermodální přepravu nabízí Schmitz Cargobull v Evropě čtyři návěsové kontejnerové podvozky S.CF pro optimální a bezpečnou přepravu kontejnerů o velikosti 20' až 45'. S.CF AllRound 20-45 je určen pro univerzální použití a může pojmout všechny velikosti kontejnerů od 20' do 45' (dříve S.CF Euro). Podvozek S.CF Light 40/45 je díky své nízké vlastní hmotnosti speciálně navržen pro přepravu 40' a 45' kontejnerů (dříve S.CF Euro Light). Dva návěsové kontejnerové podvozky S.CF Dock 20/40 (dříve S.CF LX") a S.CF Dock+ 20-40 (dříve S.CF MX) jsou určeny pro použití v přístavu. Plus znamená přídavnou středovou pozici 20'. Existují také modely S.CF pro jiné trhy. Všechny podvozky se vyznačují jednoduchou obsluhou, nenáročnou údržbou a vysokou kvalitou.

Vozidla prošla také faceliftem. Pro optimalizaci jízdních vlastností a modernější design byl zvolen nový boční nárazový chránič a nový chránič proti podjetí vyvinutý ve vlastní režii. Rychlost zadního výsuvu je navíc řízena přes škrtící klapku, což přispívá k pohodlnějšímu ovládání a funkčnosti a také snižuje riziko zranění. Moderní a inovativní nálepky s informativními piktogramy usnadňují a urychlují ovládání a jsou intuitivnější. QR kódy připevněné na podvozku odkazují na videa, v nichž je jasně vysvětleno ovládání (např. zadní výsuv, ochrana proti podjetí, zamykání kontejneru, přední výsuv atd). Plán nakládky umožňuje uživatelům na první pohled vidět správnou polohu kontejneru na S.CF, což pomáhá vyhnout se zdržení při nakládce.

Všechny podvozky návěsových kontejnerů jsou vybaveny z výroby telematickým systémem TrailerConnect pro návěsy a systémem monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS), což zajišťuje jejich plnou kompatibilitu před nadcházející povinností TPMS. Díky žárovému zinkování jsou podvozky návěsových kontejnerů mimořádně robustní a odolné proti korozi.

S.CF AllRound 20-45 se soběstačnou generátorovou soupravou

Návěsové kontejnerové podvozky S.CF AllRound 20-45 lze nyní volitelně vybavit generátorovou soupravou ze závodu. Díky tomu má elektricky poháněné přepravní chladicí zařízení na kontejneru zajištěno soběstačné zásobování energií po dobu několika dní. Zajistí, že náklad s řízenou teplotou je bezpečně na cestě k zákazníkovi, a to nezávisle na vnějších zdrojích energie.

Společnost Schmitz Cargobull spolupracuje se svým partnerem Genmark B.V., jedním z předních výrobců generátorových souprav s rozsáhlou servisní sítí v Evropě. Generátorová souprava UM5 je speciálně upravena pro S.CF AllRound 20-45 a maximalizuje světlou výšku na trhu o cca 30 cm. Chráněná montážní poloha minimalizuje riziko poškození.

(lan)

Foto: Schmitz Cargobull

spinner