RŽD Logistics a FELB hlásí masivní růst železničních přeprav

RŽD Logistics a FELB hlásí masivní růst železničních přeprav

RŽD Logistics, největší multimodální logistický operátor ve Společenství nezávislých států a Pobaltí, dosáhl za prvních šest měsíců letošního roku ve spolupráci se svou dceřinou společností FELB (Far East Land Bridge) nárůstu přeprav o 1,8 procenta ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Podnik přepravil celkem 63 200 TEU, přičemž největší část – 55 900 TEU – připadla na zásilky na hlavním tranzitním tahu Evropa – Čína – Evropa.

U kontejnerového tranzitu RŽD Logistics využívá tři klíčové hraniční uzly – Dostyk (tranzit přes Kazach-stán), Zabajkalsk (trasa přes Rusko) a Nauški (přes Mongolsko). Dovoz z Číny do Ruska dosáhl 5200 TEU, pro domácí ruský trh operátor přepravil 1400 TEU a pro export 700 TEU. Nejoblíbenějšími spoji u zákazníků jsou Brest – Zabajkalsk, Čchung-čching – Duisburg, Čcheng-tu – Lodž, Su-čou – Varšava, Duisburg – Čhung-čing a Čchang-ša – Varšava.

Celkově za prvních šest měsíců RŽD Logistics přepravil 30,5 milionu tun zboží, o pět procent více než v prvním pololetí roku 2016. Zisk firmy stoupl o 37 procent na 15,1 miliardy RUB, podařilo se rovněž výrazně zvýšit efektivitu. Masivní růst zaznamenala služby RŽD Express, která nabízí přepravy LCL/LTL (nárůst o 85 procent na 140 tisíc tun). Počet zakázek v prvním pololetí 2017 meziročně stoupl o 15 procent na 13 tisíc.

„Soustavně rozšiřujeme portfolio našich služeb a optimalizujeme kvalitu zákaznické a partnerské základny s důrazem na individuální přístup a zdokonalování našich produktů. Navzdory intenzivní konkurenci v našem tržním segmentu pokračuje RŽD Logistics v nastoupené cestě rozvoje a nabízí komplexní služby v rámci SCM. Výsledky za prvních šest měsíců letošního roku dokazují, že jsme se vydali správným směrem,“ řekl předseda představenstva RŽD Logistics Vjačeslav Valentik. 

spinner