​RCO-CSKD spouští novou linku z Paskova do Gdaňsku

​RCO-CSKD spouští novou linku z Paskova do Gdaňsku

15.6. - Provozovatel ucelených kontejnerových vlaků z německých přístavů Bremerhaven a Hamburk a ze slovinského Koperu do ČR, společnost Rail Cargo Operator - CSKD rozšiřuje portfolio svých služeb o nový produkt - vlak mezi polským přístavem Gdaňsk a českým terminálem v Ostravě–Paskově.

Pro tento projekt se RCO – CSKD rozhodlo z důvodu nárůstu objemů kontejnerů směřujících do DCT Gdaňsk, který je aktuálně nejrychleji se rozvíjející terminálem v Polsku a jediným přístavním terminálem v oblasti Baltského moře, který je schopen odbavit přímé dálnovýchodní linky, realizované aktuálně největšími kontejnerovými loděmi světa, jako je například OOCL Hong Kong s kapacitou 21 413 TEU.

Dne 17. června bude vypraven první kontejnerový vlak z Paskova do Gdaňsku, který tak odstartuje pravidelné spojení typu „shuttle“ mezi terminálem Paskov a přístavem Gdaňsk. Jedná se o neutrální otevřený vlakový servis se stejným nastavením jako u spojení Mělník – Hamburg/Bremerhaven, který ocení především příjemci a odesilatelé zboží z regionu Severní Morava, Střední Morava a Slovensko.

Pravidelné vlakové spojení Paskov – DCT Gdaňsk a zpět bude zahájeno na bázi jednoho roundtripu týdně. V závislosti na objemech bude četnost odjezdů vlaků postupně navyšována. Odjezd z Paskova bude v sobotu, zpět pojede vlak v pátek.

(tj)

spinner