Oprava silnice na Moravě

V říjnu začne oprava silnice přes Červenohorské sedlo

V říjnu začne oprava silnice přes Červenohorské sedlo

ŠUMPERK (22.9.) – Dlouho plánovaná rekonstrukce jižní části silnice přes Červenohorské sedlo, která spojuje Jesenicko se Šumperskem, začne 1. října. V úseku mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem bude kvůli stavebním pracím do poloviny listopadu tato důležitá dopravní tepna uzavřena. S uzávěrou musejí řidiči počítat také v příštích dvou letech mimo zimní sezonu, jelikož stavba je plánována až do roku 2016. Severní část silnice přes Červenohorské sedlo je už opravená.

„Smlouva se zhotovitelem je podepsána a stavět se začne 1. října," řekl ředitel olomouckého Ředitelství silnic a dálnic Martin Smolka. V tendru na rekonstrukci jižní části silnice přes Červerhorské sedlo zvítězilo sdružení firem Metrostav a Kareta. „Vítězná cena činí 249 milionů korun bez DPH, přičemž předpokládaná cena činila 450 milionů korun," uvedl Smolka.

Oprava má trvat 17 měsíců. Silnice z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo bude uzavřena hned 1. října, aby dělníci mohli připravit staveniště a lesníci pokácet stromy v okolí silnice, která bude rozšířena. V zimním období, tedy od 15. listopadu do 15. dubna, bude ale silnice otevřena. Přes léto pak řidiči při cestě ze Šumperska na Jesenicko či zpět musejí počítat s objízdnými trasami přes Ramzovou či Bruntál.

Silnice vedoucí po jižní straně Červenohorského sedla má být opravena v úseku od konce obce Kouty nad Desnou po hranici okresů Šumperk a Jeseník. Díky rozšíření zatáček a vybudování úseků pro předjíždění by se průjezdnost této důležité silnice měla zlepšit. Rekonstrukce silnice I/44 vedoucí po jižním svahu sedla naváže na už dokončenou rekonstrukci komunikace vedoucí po opačné straně kopce, která byla uvedena do provozu v roce 2008. Oprava se nyní týká osmikilometro­vého úseku.

(čtk)

spinner