Tendr na poradce k dostavbě dálnice D35 metodou PPP postupuje do další fáze

Tendr na poradce k dostavbě dálnice D35 metodou PPP postupuje do další fáze

13.4. -Výběr transakčního poradce v rámci projektu dostavby 35 kilometrů dálnice D35 metodou PPP postoupil do další fáze. Ministerstvo dopravy odeslalo účastníkům zadávacího řízení oznámení o výběru dodavatele.

Pro transakční poradenství projektu PPP D35 hodnotící komise vybrala konsorcium dodavatelů White & Case, advokátní kancelář a PricewaterhouseCoopers Česká republika a SIEBERT + TALAŠ, a Mott MacDonald CZ. Ministerstvo dopravy posuzovalo celkem tři nabídky.

"Paralelní spojnici Čech a Moravy v podobě D35 chceme dokončit do roku 2029 a právě dva poslední úseky v délce 35 kilometrů mohou být dalším projektem financovaným a realizovaným ve spolupráci veřejného a soukromého sektoru," řekl ministr dopravy Martin Kupka.

Poradce projektu bude poskytovat služby právního, finančního, ekonomického a technického poradenství při přípravě a realizaci zadávacího řízení na výběr koncesionáře pro projekt PPP D35.

Formou spolupráce veřejného a soukromého sektoru mají být na dálnici D35 postaveny úseky Staré Město – Mohelnice (18,2 km) a Opatovec – Staré Město (16,6 km) v úhrnu za více než cca 30 miliard korun.

V letošním roce se D35 stane nejrozestavěnější dálnicí v České republice. Konkrétně se zahájí do konce roku postupně šest úseků v délce 35,7 kilometrů. Dohromady tak bude najednou ve výstavbě 64 kilometrů dálnice D35. V dalších letech je v plánu zahájit a dokončit stavbu zbývajících 52,7 kilometrů. Dálnice D35 má být hotová v roce 2029.

(pav)

Ilustrační foto: Ředitelství silnic a dálnic

spinner