​ŘSD zahájilo stavbu silnice I/34 mezi Lišovem a Vranínem

​ŘSD zahájilo stavbu silnice I/34 mezi Lišovem a Vranínem

3.2. - Ředitelství silnic a dálnic včera zahájilo výstavbu silnice I/34 mezi Lišovem a Vranínem. Nová komunikace nahradí v současné době již nevyhovující silnici, kde dochází k častým dopravním nehodám. „Silnice mezi Lišovem a Vranínem je další důležitou dopravní stavbou v Jihočeském kraji. Cesta z Vysočiny do Českých Budějovic tak bude po dokončení nové silnice snadnější a bezpečnější. Uleví se také obyvatelům Lišova, kterým denně projede až 14 tisíc vozidel,“ řekl při zahájení stavby ministr dopravy Martin Kupka.

„Účelem stavby je zlepšení směrových a výškových parametrů silnice I/34 a vyvedení dopravy z obcí Lišov a Štěpánovice mimo obytnou zástavbu. Nová komunikace, jejíž součástí jsou i dvě mimoúrovňové křižovatky, přinese řidičům vyšší bezpečnost a plynulost dopravy, obyvatelé obou obcí se díky přeložení silnice mohou těšit na méně hluku a lepší životní prostředí. V přípravě je již také navazující stavba z Vranína do Třeboně,“ řekl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Komunikace I/34, je důležitý silniční tah, který vede ve směru České Budějovice – Třeboň – Jindřichův Hradec – Pelhřimov – Humpolec, kde kříží dálnici D1 a pokračuje dále na Svitavy. Je po něm současně vedena mezinárodní silnice E49, která z Třeboně odbočuje k hraničnímu přechodu Halámky a E551 směřující do Humpolce.

Stavba bude spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci OPD 3.

Délka stavby je 9,5 km, zhotovitelem je M–Silnice, a. s., a cena podle smlouvy činí 964 milionů Kč bez DPH. Zprovoznění stavby se předpokládá v roce 2025.

(lan)

Foto: MD, ŘSD

spinner