​ŘSD začne příští rok na jaře stavět nový most přes Nové Mlýny

​ŘSD začne příští rok na jaře stavět nový most přes Nové Mlýny

1.11. - Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) začne příští rok stavět nový most přes vodní nádrž Nové Mlýny na Břeclavsku. Práce začnou na jaře a skončí v listopadu, řekl ředitel brněnského závodu ŘSD David Fiala. Starý most je ve špatném stavu. Náklady jsou kolem 350 milionů Kč. Součástí investice jsou i úpravy krajských silnic pro objízdnou trasu nebo vybudování lávky pro cyklisty, kterou zaplatí Jihomoravský kraj. Plánuje totiž podél silnice I/52 cyklostezky.

Most je na silnici I/52 vedoucí z Mikulova na Brno. V minulosti se ukázalo, že je v horším stavu, než se předpokládalo. Proto ho silničáři loni uzavřeli a nasunuli na něj jako provizorium most za 21 milionů, který bude fungovat do doby, než bude hotov nový most. Provizorium funguje s omezenou rychlostí 20 kilometrů za hodinu. ŘSD pmuselo řešit nedodržování rychlosti, a proto v místě začalo úsekové měření, jehož cílem je zamezit výraznějšímu poškození náhradního mostu.

Stavba nové konstrukce začne příští rok v březnu. Původně měl most stát více než 100 milionů Kč, podle Davida Fialy jsou ale součástí prací úpravy krajských silnic v okolí, které budou sloužit po dobu výstavby nového mostu jako objízdná trasa. Tyto práce budou stát skoro 100 milionů korun.

(čtk)

Foto: LAN

spinner