ŘSD obdrželo šest nabídek na stavbu přivaděče od D3 směrem na Český Krumlov

ŘSD obdrželo šest nabídek na stavbu přivaděče od D3 směrem na Český Krumlov

13.2. - Ředitelství silnic a Dálnic (ŘSD) obdrželo šest nabídek na stavbu přivaděče od dálnice D3 směrem na Český Krumlov. Nejvýhodnější podala společnost M-Silnice za 322,9 milionu korun bez daně. Jde o 3,2 kilometru dlouhou silnici. Uvedl to včera generální ředitel ŘSD Radek Mátl na sociální síti.

Stavba má vydané a pravomocné stavební povolení a hotové výkupy pozemků. "Výsledná cena je 74 procent z předpokládané částky," uvedl Radek Mátl. Silnice má napojit českokrumlovský region na připravovanou dálnici D3. Přivaděč bude částečně novostavbou vedenou podél nynější silnice druhé třídy číslo 155 mezi sjezdem z D3 u Třebonína a Rájovem.

Ve výstavbě je nyní na jihu Čech 31,9 kilometru dálnice D3. ŘSD v lednu zahájilo budování úseku Nažidla - Dolní Dvořiště na Českokrumlovsku. Náklady na stavbu 3,5 kilometru dlouhého úseku činí 875 milionů korun. V následujících měsících by měla začít stavba posledního úseku mezi Nažidly a Kaplicí nádraží, který měří 12 kilometrů.

V provozu je nyní 70 kilometrů D3, která má v budoucnu spojit Prahu s Českými Budějovicemi a rakouskými hranicemi. Měřit by měla 170 kilometrů. Celou D3 z Prahy k hranicím včetně středočeských částí chce stát podle ministerstva dopravy dokončit do roku 2031, jihočeskou část do roku 2026.

(čtk)

Mapa: ŘSD

spinner