Příprava obchvatu Kladna pokročila, krajský úřad vydal potřebné stanovisko

Příprava obchvatu Kladna pokročila, krajský úřad vydal potřebné stanovisko

30.9. - Příprava obchvatu Kladna pokročila, středočeský krajský úřad vydal potřebné stanovisko k vlivu na životní prostředí. Přibližně v polovině příštího roku Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které bude obchvat stavět, požádá o územní rozhodnutí, uvedl v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD. Nová silnice odvede tranzitní dopravu z několika obcí v okolí Kladna a zároveň bude sloužit jako propojení dálnic D6 a D7. Zahájení stavby ŘSD předpokládá v roce 2025 a dokončení o tři roky později.

Stanovisko krajského úřadu udává i podmínky pro jednotlivé fáze přípravy, výstavby a provozu připravovaného obchvatu. "To nám umožňuje zapracovat jednotlivé podmínky do čistopisu dokumentace pro územní rozhodnutí a následně podat místně příslušnému stavebnímu úřadu žádost o vydání územního rozhodnutí," doplnil Martin Buček.

Silnice spojující Kladno s dálnicí D6 nyní vede přes Velké a Malé Přítočno, obchvat bude mimo zastavěné území. Má jít o více než pět kilometrů silnice, její součástí bude i sedm mostů a dva nadjezdy. Počítá se také s přeložkou více než čtyř kilometrů silnic nižších tříd a polních cest. Předpokládaná cena stavby se blíží jedné miliardě korun bez DPH.

(čtk)

Mapa: ŘSD

spinner