​Obchvat Nového Veselí uleví regionu od dopravy

​Obchvat Nového Veselí uleví regionu od dopravy

30.10. - Obchvat Nového Veselí na silnici II/353 zjednoduší a urychlí jízdu mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou a odlehčí městysu Nové Veselí a obci Budeč od tranzitní osobní i nákladní dopravy. Pětikilometrový obchvat za 350 milionů Kč vybudovala Skanska během roku a půl. Investorem je Kraj Vysočina, téměř 80 % nákladů zaplatí EU. První řidiči jej budou využít již dnes v pátek 30. října dopoledne.

„Obchvat Nového Veselí je další významnou investiční akcí Kraje Vysočina, která výrazně usnadní cestování mezi krajským městem a Žďárem nad Sázavou. Spokojení budou i obyvatelé městysu Nové Veselí a sousední obce Budeč, kteří ocení především odvedení intenzivní dopravy na nový obchvat,“ shrnul význam stavby hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Její důležitost vyzdvihl i starosta městyse Zdeněk Křivánek: „Nový obchvat zlepší dopravní situaci v celém okolním regionu Vysočiny, nám v Novému Veselí přinese hlavně větší bezpečnost silničního provozu, nejen pro řidiče, ale zejména pro chodce.“ Stavba obchvatu se podle něj velmi zdařila a nedocházelo během ní k žádným neřešitelným omezením. „Naopak oceňujeme vstřícný přístup firmy Skanska k ostatním subjektům, kteří byli v určité fázi stavbou dotčeni, tedy k zemědělcům, lesníkům, občanům Nového Veselí a okolních obcí,“ dodal Zdeněk Křivánek.

„S výsledným dílem jsme spokojeni, kromě profesionálního a kvalitního provedení je navíc velmi citlivě osazeno do terénu. Stavba výrazně zlepší dopravu v obci Budeč, kde denně projede 7 až 8 tisíc vozidel. Díky obchvatu očekáváme snížení na úroveň 30 procent původní dopravy. Kromě toho stavba ulehčí obyvatelům Budče od hluku, prašnosti a vibrací a umožní tím i další rozvoj obce. Důležitý pro nás je i fakt, že při zachování původní průjezdní komunikace jako krajské silnice zůstane v původním rozsahu zachována i autobusová doprava,“ uvedl starosta obce Budeč Jiří Chalupa.

(lan)

Foto: Skanska

spinner