​Na dálnici D1 končí několik uzavírek

​Na dálnici D1 končí několik uzavírek

6.9. – Od neděle 6. září končí na dálnici D1 několik dopravních omezení. Po rekonstrukci se plně otevře úsek u Prahy mezi druhým a 12. kilometrem, stavbaři pro letošní rok přeruší i práce na dalších třech úsecích dálnice. Další uzavírky budou končit postupně během podzimu.

Úsek u Prahy patří k místům s nejvyšším provozem v zemi. Denně zde projede až 100 000 aut. Oprava zde trvala dvě stavební sezony od července 2019, uskutečnila se za plného provozu. Rekonstrukce, která zahrnovala především opravu vozovek, svodidel a osvětlení, podle silničářů skončila proti původním plánům o měsíc dříve, práce urychlilo například oslabení provozu během koronavirové krize či dobrý stav podkladové vrstvy.

Další v neděli otevřené úseky souvisí s přerušením oprav dálnice před zimou. Podle tweetu generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radka Mátla skončí práce pro letošní rok na úsecích Mirošovice-Hvězdonice, Velký Beranov-Měřín a obchvat Velkého Meziříčí. Během příštího víkendu stavbaři dokončí rekonstrukci úseku Soutice-Loket. Další tři úseky na D1 by se měly uvolnit během podzimu.

Provoz na dálnici je během rekonstrukce organizován do dvou zúžených pruhů pro každý směr. Maximální rychlost je v těchto místech omezena na 80 kilometrů v hodině. Během zimy by tak tato omezení platit neměla.

Opravy D1 jsou rozděleny do 20 úseků, na konci roku by jich mělo být dokončeno 16. Kompletní rekonstrukce D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou začala v roce 2013. Dosud je hotovo 90 kilometrů. Opravy měly být původně dokončeny už letos, práce ale nabraly zpoždění.

(čtk)

Foto: ŘSD

spinner