​Metrostav Infrastructure v jižních Čechách nezačal tři opravy, chce víc peněz

​Metrostav Infrastructure v jižních Čechách nezačal tři opravy, chce víc peněz

25.6. - Společnost Metrostav Infrastructure nezahájila tři silniční stavby v jižních Čechách. Uvedla to Česká televize. Firma chce podle ČT navýšit cenu zakázek kvůli výraznému zdražení materiálů. Jde o opravy silnic a mostu na Jindřichohradecku a Táborsku. Práce měly začít na jaře. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na jihu Čech uzavřelo s firmou pět smluv, staví se ale jen na dvou místech.

Mezi nezahájené stavby patří oprava pěti kilometrů silnice z Lásenice do Horního Žďáru na Jindřichohradecku. "Bohužel do této doby nedošlo k dohodě se zadavatelem na termínu zahájení stavebních prací. Mezitím samozřejmě došlo k obrovskému nárůstu cen stavebních komodit," řekl v České televizi mluvčí Metrostav Infrastructure Michal Jurman.

Pásmová oprava měla podle ČT stát skoro 62 milionů. "Máme samozřejmě alokované tyto finanční prostředky a pravděpodobně je nespotřebujeme," řekla v televizi ředitelka správy ŘSD, závod České Budějovice Vladimíra Hrušková. Dodala, že Metrostav Infrastructure požaduje garanci navýšení ceny, jinak opravu nezahájí. Podobně je na tom podle ČT oprava dvou kilometrů silnice v Oltyni na Táborsku.

(čtk)

Ilustrační foto: Metrostav Infrastructure

spinner