Koncem roku chce ŘSD uvést do provozu přeložku silnice I/36 Časy - Holice

Koncem roku chce ŘSD uvést do provozu přeložku silnice I/36 Časy - Holice

23.1. - Koncem roku chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uvést do provozu přeložku silnice I/36 Časy - Holice. Nový úsek má zajistit rychlé a bezpečné propojení Pardubic a Holic a návaznost na současnou silnici I/35 směrem na Brno a Olomouc a s dálnicí D35. V současnosti stavbaři budují jeden z mostů na trase přes spojnici Horních Ředic a Komárova. Jeho založení je jedna z technologií, kterou je možné dělat i v zimě, řekl dnes novinářům mluvčí ŘSD Jan Rýdl. 

"I když není stavební sezona, jsme uprostřed zimy a staráme se především o sjízdnost komunikací, dokážeme, pokud to technologie dovolí, stavět. Pracujeme na tom, abychom tuhle komunikaci, která je velmi důležitým propojením mezi dálnicí D35 a tranzitní silnicí I/35, aby ten průtah, který nasává těžkou dopravu, byl co nejbezpečnější," uvedl Jan Rýdl.

Vrtná souprava v současnosti hloubí do 16 až 18 metrů válcové šachty pro betonové založení mostu. Pro výrobu betonu se používá horká voda, půda je promrzlá jen v horní několikacentimetrové vrstvě, uvedl hlavní stavbyvedoucí Ivan Nehera z firmy Strabag. Další stavba bude pokračovat podle vývoje počasí zemními pracemi a propojením.

Trasa přeložky je dlouhá 3,4 kilometru, ŘSD za ni zaplatí 200 milionů korun bez DPH. Budou na ní dva mostní objekty, jeden je již hotový. Auta by po nové silnici měla jezdit 22. prosince.

Silničáři také připravují v regionu druhý přivaděč na I/35, který bude i obchvatem Sezemic. Komunikace povede ve zcela nové trase, její výstavba by měla začít letos. Sezemice na obchvat čekají desítky let, stavba byla několikrát pozastavená.

(čtk)

Mapa: ŘSD

spinner