Hradecký kraj letos opraví dalších 12 silnic za 238 milionu korun

Hradecký kraj letos opraví dalších 12 silnic za 238 milionu korun

14.7. - Královéhradecký kraj přidá na seznam silnic druhé a třetí třídy, které chce letos opravit, dalších 12 komunikací. Oprava těchto 12 silnic vyjde na 238,4 milionu Kč a bude financovaná ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Královéhradecký kraj v roce 2020 plánuje investovat do krajských silnic celkem více než 1,4 miliardy Kč. Oznámili to zástupci kraje.

Mezi přidanými silnicemi jsou čtyři komunikace druhé třídy a osm třetí třídy. Jde například o silnici v královéhradecké městské části Věkoše, ve Dvoře Králové nad Labem, úseky mezi Kostelcem nad Orlicí a Čermnou nad Orlicí nebo mezi Teplicemi nad Metují a Adršpachem. Stavební práce by měly začít na přelomu července a srpna.

"Výbor SFDI podmínečně schválil alokaci v celkové výši čtyři miliardy korun pro kraje na financování oprav silnic druhé a třetí třídy. Pro Královéhradecký kraj to znamená částku 238,4 milionu korun," uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček.

Královéhradecký kraj čtvrtým rokem investuje do krajských silnic a mostů částku vyšší než miliarda korun. "S letoškem bychom tak měli přesáhnout hranici pěti miliard. Stav většiny našich silnic není ještě zdaleka uspokojivý," uvedl Martin Červíček.

(čtk)

Foto: Královéhradecký kraj

spinner