​Dopravu v Praze o prázdninách zkomplikuje řada uzavírek

​Dopravu v Praze o prázdninách zkomplikuje řada uzavírek

19.6. – Stavební sezona v Praze je v plném proudu a Technická správa komunikací (TSK) oznámila, že nejenže pokračuje v zahájených stavbách, ale některé už i dokončila. V současnosti připravuje i řadu nových staveb, které čekají na zahájení v letních měsících, kdy je každoročně nižší intenzita dopravy.

„Pravidelně se scházím s expertní koordinační skupinou, abychom mohli lépe plánovat a koordinovat veškeré stavební práce a rekonstrukce v Praze z té nejvyšší úrovně. Práce na sebe musí smysluplně navazovat, omezení být co nejkratší a v neposlední řadě hlídáme, aby Pražané neplatili za rozkopání jedné ulice několikrát a všechny opravy se udělaly najednou. Aktuálně probíhají jednání se všemi městskými firmami nad aktualizovaným přehledem plánovaných akcí na druhé pololetí tak, aby jednotlivé opravy různých investorů na sebe navazovaly a dopady na plynulost dopravy byly co nejmenší. Stále doháníme vnitřní dluh na stavu infrastruktury, ale zároveň musíme udržet Prahu průjezdnou,“ uvedl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy a radní pro dopravu.

Technická správa komunikací v druhé polovině roku 2020 zahájí dlouho očekávanou rozsáhlou opravu Chodovské ulice, která potrvá až do poloviny roku 2021. Řidiči se mohou těšit na nový povrch vozovky a během těchto prací se rovnou opraví i povrch autobusových zastávek v rozsahu od křižovatky s ulicí U Plynárny po Jižní spojku. O letních prázdninách bude pokračovat i oprava mostu přes Masarykovo nádraží ve Wilsonově ulici na Severojižní magistrále

a připraví se přejezdy pro další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky. V ulici K Výtopně se začne stavět nový most na Zbraslavi, po kterém by se první auta měla projet začátkem příštího roku.

Veškeré práce koordinujeme také s rekonstrukcí tramvajové trati v Nádražní ulici, kterou v roce 2020 provádí Dopravní podnik hl. m. Prahy, zde jde zejména o opravu mostu přes železniční trať, uvedla TSK.

K výměně povrchu v Modřanské ulici TSK přidala i rekonstrukci křižovatky a rampy z Barrandovského mostu ve směru do centra. Práce pokračují i v Bucharově ulici, na části Jižní spojky a dalších pražských komunikacích. „V rámci větších investic zahájíme v druhé polovině roku rekonstrukci části Koněvovy ulice na Žižkově (zde se jedná o část navazující na Husitskou ulici), která bude pokračovat i v roce 2021 a navazuje na již probíhající práce na obnově vodovodního řadu a kanalizace,“ řekla Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK.

(lan)

Foto: TSK

spinner