​Česko-slovenské konsorcium uspělo v tendru na modernizaci tratě

​Česko-slovenské konsorcium uspělo v tendru na modernizaci tratě

31.5. - Čtyřčlenné česko-slovenské konsorcium uspělo na Slovensku v jedné z největších soutěží místního správce železniční infrastruktury, státem kontrolované společnosti Železnice Slovenské republiky (ŽSR). Sdružení firem Strabag, Eurovia CS, Subterra a AŽD Praha označily ŽSR za vítěze tendru na modernizaci tratě u Žiliny, ve kterém rozhodovala nejnižší cena. ŽSR to uvedly v rejstříku veřejných zakázek. Neúspěšní zájemci ještě mohou využít opravných prostředků proti rozhodnutí o zadání zakázky.

Zmíněné konsorcium kolem firem Strabag a Eurovia CS nabídlo v soutěži vykonání prací za 323,37 milionu EUR (8,7 miliardy Kč) bez daně z přidané hodnoty. Druhý účastník tendru, pětičlenné sdružení zahrnující i firmu Elektrizace železnic Praha, předložilo nabídku s cenou 328,1 milionu EUR (8,8 miliardy Kč).

ŽSR hodnotu zakázky při vypsání tendru loni na podzim odhadly na 353,7 milionu EUR (9,5 miliardy Kč).

Zakázka na modernizaci dopravního uzlu Žilina, který leží na hlavní vlakové trase z Bratislavy do Košic a také na trase do Česka a Polska, zahrnuje kromě jiného rekonstrukci asi 16 kilometrů tratě. Součásti zadání je mimo jiné i rekonstrukce nádraží. Práce by měly být hotovy do čtyř let od převzetí staveniště.

Slovensko již léta modernizuje železniční trať mezi Bratislavou a Žilinou s cílem zrychlit jízdu vlaků.

(čtk)

Foto: ŽSR

spinner