Zájem o telematiku pro návěsy narůstá

Zájem o telematiku pro návěsy narůstá

Schmitz Cargo Telematics má za sebou nejúspěšnější obchodní rok ve své dvanáctileté historii. Tato složka výrobce návěsů Schmitz Cargobull vykázala 40procentní nárůst odbytu, více než 25procentní růst obratu a velmi solidní vylepšení zisku.

Podařilo se získat nové velké zákazníky, uspokojivě se rozvíjejí trhy v Belgii, Nizozemsku, Lucembursku, Španělsku a Itálii. A roste i poptávka po návěsové telematice v „kamionových velmocích“ z východní Evropy, v Maďarsku a Rumunsku. Celkem 80 procent telematických systémů dodává Schmitz Cargobull přímo z výroby, zbylých 20 procent připadne na doplňkové montáže. Podle produktových řad je 60 procent telematiky instalováno do skříňových chladírenských návěsů a 40 procent do návěsů s posuvnou boční plachtou.

Divize Schmitz Cargobull Telematics vedle telematického hardwaru a služeb nabízí ve stále větší míře poradenství pro management získaných dat. Firma také rozšiřuje konzultační servis pro správu vozového parku. Schmitz Cargobull jako první výrobce dodává své chladírenské návěsy (Monotemp/Multitemp) sériově z výroby s hardwarovými přípojkami pro TrailerConnect a s vlastním elektronickým zapisovačem teploty. Další snímače lze do vozidel snadno doinstalovat a nakonfigurovat. Zákazníci si pak sami volí úroveň výbavy a využití dat (Full Service, proaktivní monitoring, Executive Paket). Služby jsou dostupné po celé Evropě, ve většině evropských zemí navíc s podporou místních konzultantů.

Schmitz Cargobull Telematics ve spolupráci s MMS, dceřinou společností T-Systems, vyvinul zcela novou infrastrukturu s novým internetovým portálem, nejmodernější databázovou strukturou a efektivní telematickou centrálou. Preferován je koncept integrovaného řešení s potenciálem rozvoje do budoucna, přehledností, uživatelskou přívětivostí a širokou dostupností.

(red)

spinner