​Zájem o placení jízdenek MHD bankovní kartou v Ostravě strmě roste

​Zájem o placení jízdenek MHD bankovní kartou v Ostravě strmě roste

10.4. - Od 30. června 2016 existuje v Ostravě unikátní systém jízdného, který umožňuje ve všech prostředcích MHD provozovaných Dopravním podnikem Ostrava (DPO) platit jízdné bezkontaktní platební kartou. Systém negeneruje žádné papírové jízdenky, a navíc cestujícím vyhodnocuje nejvýhodnější tarif a cenu jízdného.

Za rok 2016 systém využilo 499 149 cestujících, kteří za den v průměru zakoupili 2698 jízdenek, ovšem letos je toto číslo o hodně vyšší. Za období od ledna do března došlo podle dat společnosti XT-Card k jeho nárůstu o 64,6 procenta. Unikátní systém je jediný svého druhu v ČR a po Londýně druhý v Evropě.

„Čísla v tomto směru mluví jasně. V roce 2016 systém bezpapírového jízdného využilo bezmála půl milionu cestujících, kteří za jízdné utratili více než 9 milionů korun. Jen za letošní první kvartál jsme na 399 549 zakoupených jízdenek, denním průměru 4 442 a tržbách přesahujících sedm milionů. Považuji tato data za jasný důkaz, že systém bezpapírového jízdného byl obyvateli Ostravy i návštěvníky metropole výborně přijat,“ říká Pavel Nenka ze společnosti XT-Card, která zodpovídá za chod zúčtovacího centra celého systému.

(tj)

spinner