TimoCom/ASTRE

TimoCom a ASTRE se rozhodly jít společnou cestou

TimoCom a ASTRE se rozhodly jít společnou cestou

Jedno z největších evropských sdružení středně velkých dopravců – ASTRE – a vedoucí evropská burza nákladů a volných vozů TimoCom podepsaly v květnu v Düsseldorfu dohodu o spolupráci. Asociace ASTRE se sídlem ve Francii byla založena v roce 1992 a z francouzského sdružení se rychle vyvinula ve vlivné společenství s mezinárodním významem. V současné době sdružuje 14 500 členů z 290 evropských regionů, kteří se zaměřují na dopravu kusových, celovozových i menších zásilek. ASTRE také disponuje vlastní sítí pro dopravu kusového zboží Palet System, která spolupracuje se sdružením ONLINE Systemlogistik.

Výhody partnerství

Díky mezinárodnímu zaměření burzy nákladů a volných vozů TC Truck & Cargo® je TimoCom zajímavým a perspektivním partnerem pro sdružení ASTRE i pro jeho členy, kteří díky nově navázané spolupráci získají od TimoComu speciální podmínky. Samotnému sdružení by nové partnerství mělo mimo jiné pomoci posílit jeho další strategický rozvoj. Dosud se při své činnosti orientovalo spíše na země na jihu Evropy, ale nyní by asociace ráda pronikla také do severoevropských stá­tů.

„Jako jedno z největších dopravních sdružení jsme chtěli spolupracovat s některým velkým, mezinárodně působícím provozovatelem burzy nákladů a rozhodli jsme se konkrétně pro TimoCom. V každodenní hektické práci přináší užívání burzy nejen ulehčení práce, ale i úsporu nákladů. Členové našeho sdružení profitují z velkého množství prověřených nabídek v burze nákladů a volných vozů TC Truck & Cargo®. Své kapacity mohou díky ní rychle a efektivně vytížit. Přesvědčil nás zejména bezpečnostní balíček TC Secure od TimoCom,“ uvedl při podpisu dohody o spolupráci prezident ASTRE Jean-Claude Pla.

Burza TC Truck & Cargo® nabízí až 230 tisíc mezinárodních nabídek nákladů a volných vozů od 75 tisíc prověřených uživatelů z celé Evropy.

Naopak TimoCom v novém partnerství vidí šanci na získání nových zákazníků a na posílení své přítomnosti na francouzském trhu. „V první řadě přinese používání naší burzy pochopitelně řadu výhod členům sdružení, ale i pro nás bude velký počet členů v ASTRE velmi užitečný při dalším rozvoji firmy. Na francouzském trhu tak budeme úspěšnější. Koneckonců je to situace výhodná pro všechny tři strany – každého jednotlivého člena, ASTRE i TimoCom,“ uvedl Marcel Frings ze společnosti TimoCom.

(lan) www.timocom.com www.astre.fr

spinner