​Radim Petratur bude mít v Adastře na starosti digitalizaci ESG dat ve firmách

​Radim Petratur bude mít v Adastře na starosti digitalizaci ESG dat ve firmách

9.6. - Digitalizaci udržitelnosti a ESG bude mít v Adastře na starosti zkušený manažer Radim Petratur. Jako nový Head of Digital Transformation driven by Sustainability and ESG bude pomáhat korporacím s kontinuálním automatizovaným sběrem ESG dat. “Automatizovaný sběr ESG dat, jejich kontrola, vizualizace a obecně dostupnost ‘na kliknutí‘ a dále možnost využití AI, IoT a dalších technologií – to jsou velká témata digitalizace udržitelnosti. Adastra je leaderem v práci sdaty, což bych rád propojil se světem udržitelnosti a podílel se na vytvoření nových služeb, které pomohou firmám přijímat správná, na datech postavená, strategická rozhodnutí. Jenom to, co měříte, můžete řídit,” řekl Radim Petratur.

Úkolem Radima bude propojit vlastní znalosti z oblasti ESG a know-how Adastry, která je jedničkou v práci s daty, AI i IoT. Čerpá z bohatých zkušeností ze společnosti EcoEgo, kde působil jako poradce organizací v oblasti udržitelnosti a snižování uhlíkové stopy. Dříve pracoval ve společnosti Multima, kde vedl týmy Operations a Business developmentu. V Avast Software (nyní Gen) působil mimo jiné jako Sales Operations Manager a v Microsoftu jako Produkt manažer pro servery a virtualizaci. Radim má také zkušenosti ze státní správy, kde pracoval řadu let na Ministerstvu obrany a na Úřadu vlády ČR v týmu Martina Jahna.

Radim Petratur vystudoval ekonomii a management na Mendelově univerzitě v Brně a computer science na Masarykově univerzitě v Brně. V současné době studuje doktorandské studium na VŠCHT v Praze.

Adastra je mezinárodní konzultační společnost, která poskytuje komplexní služby v oblasti digitalizace. Zaměřuje se na zpracování dat, jejich analýzu, budování datových skladů, na oblasti internetu věcí (IoT), big dat, umělé inteligence, vývoje aplikací včetně mobilních či tvorbu marketingových a kreativních strategií. Mezi zákazníky Adastry patří firmy z oblasti retailu, financí a bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací, automobilového průmyslu, průmyslu, energetiky, farmacie a řady dalších odvětví včetně státní správy. Její projekty realizuje na 2000 konzultantů ze 17 kanceláří po celém světě. Obrat Adastry za rok 2021 dosáhl 198 milionů dolarů. Více na www.adastra.digital.

(lan)

Foto: Adastra

spinner