ČD - Telematika zvýšila loni zisk na 125,5 milionu Kč, tržby měla rekordní

ČD - Telematika zvýšila loni zisk na 125,5 milionu Kč, tržby měla rekordní

11.5. - ČD - Telematika, dceřiná společnost Českých drah, za loňský rok vykázala zisk 125,5 milionu Kč, což je meziročně o 14 procent více. Tržby byly nejvyšší od založení společnosti, vzrostly téměř o 400 milionů na 2,4 miliardy Kč. Společnost to uvedla v tiskové zprávě.

K historicky nejlepšímu hospodářskému výsledku podle společnosti přispěla odlišná struktura tržeb a úspor, jak variabilních, tak fixních nákladů. Nejdůležitějším segmentem je pro tržby společnosti v posledních letech dodávka mobilní části evropského vlakového zabezpečovače ETCS pro České dráhy a ČD Cargo.

Právě dodávka mobilní části zabezpečovače ETCS pro společnosti skupiny České dráhy je pro ČD - Telematiku stěžejním obchodním projektem. Vedle toho se firma podle zprávy loni soustředila na poskytování servisu, údržby a výstavby telekomunikačních infrastruktur a velkoobchodní telekomunikační služby se zajištěním kybernetické bezpečnosti.

Příznivý hospodářský výsledek podle zprávy umožní investovat do dalšího rozvoje a růstu, zároveň pak vytvořit protiváhu k provozním rizikům.

ČD - Telematika nabízí ICT služby státním i soukromým organizacím, zejména internetové, datové a telekomunikační služby. Firma působí také v dopravě, kde spolupracuje s Českými drahami na vybavení vlaků bezpečnostními technologiemi. Zaměstnává přes 500 lidí, patří do skupiny Českých drah.

(čtk)

Logo: ČD - Telematika

spinner