UniCredit Leasing

UniCredit Leasing uzavřel již 400 tisíc smluv

UniCredit Leasing uzavřel již 400 tisíc smluv

PRAHA 9.7. – Největší společnost nebankovního financování v České republice, firma UniCredit Leasing, uzavřela minulý týden smlouvu s pořadovým číslem 400 000. Téměř 90 procent všech kontraktů bylo během více než 21 leté historie společnosti sjednáno na nákup dopravní techniky, především osobních automobilů. Průměrná financovaná hodnota připadající na jednu smlouvu činí 384 tisíc Kč.

Jubilejní klient, který uzavřel zmíněnou smlouvu se společností UniCredit Leasing, obdržel přednabitou CCS kartu na odběr 400 l pohonných hmot a pamětní plaketu. Tímto jubilejním klientem se stala Ilona Prokopová z Plzně, která využila úvěru od UniCredit Leasing ke koupi nového vozu značky Chevrolet. "Celý příběh je o to zajímavější, že si šťastná majitelka pro nové auto zajela přes celou zemi, a to z Plzně až do Kunína u Nového Jičína,“ uvedla Erika Duchanová, ředitelka marketingu a komunikace UniCredit Leasing. Jak dále doplnila, uzavření půlmilionté smlouvy lze očekává na přelomu let 2016 a 2017.

Celková financovaná hodnota všech smluv za celou historii UniCredit leasing dosáhla objemu 154 miliard Kč. Většinu klientů společnosti UniCredit Leasing tvoří právnické osoby, jejichž podíl na všech uzavřených smlouvách činí 57 procent. U dosud aktivních smluv je to dokonce 61 procent. V případě fyzických osob (podnikajících i nepodnikajících) je průměrným klientem muž ve věku 51 let pocházející z většího města. Podíl mužů na uzavřených smlouvách tvoří 77 procent. Fyzické osoby využívají finančních produktů UniCredit Leasing prakticky výhradně k nákupu osobních vozů, kde podíl představuje 96 procent uzavřených kontraktů.

K naprosto běžným předmětům financování se v průběhu let zařadily také rarity. Jednalo se o lodě, letadla, sklízecí a mláticí stroje, silniční váhy, vybavení stravovacích zařízení, ale také stroje na výrobu rohlíků, masírku (řeznický stroj), nasolovačku, mlýn na barviva, mantinely, lokomotivy nebo hudební nástroje. Nejdražším financovaným osobním automobilem bylo Ferrari Enzo v hodnotě 22 milionů Kč. Zajímavostí je rovněž poskytnutí financování na nákup fagotu Puechner model 23 za 441 tisíc Kč nebo námořní motorové jachty v hodnotě 12 milionů Kč.

Popisek k fotografii: Paní Ilona Prokopová z Plzně přebírá od Marka Chvojky, ředitele divize retailového financování a podpory prodeje UniCredit Leasing, předplacenou tankovací kartu na 400 litrů pohonných hmot.

spinner