ŠkoFIN

ŠkoFIN je opět leaderem v oblasti financování osobních a užitkových vozů

ŠkoFIN je opět leaderem v oblasti financování osobních a
užitkových vozů

PRAHA (19.2.) – Společnost ŠkoFIN je s 21 procentním tržním podílem opět leaderem v oblasti financování osobních a užitkových vozů. V loňském roce navýšila své tržby o 4,5 procenta na 5,9 miliardy Kč. Pro letošní rok plánuje další nárůst nově uzavřených smluv a to minimálně meziročně o deset procent.

Podle výsledků České asociace leasingových a finančních služeb profinancoval ŠkoFIN v roce 2012 smlouvy v hodnotě 8,4 miliardy Kč. To je meziročně o 18 procent více. Jednalo se především o financování osobních a užitkových vozů, autosalonů koncernu Volkswagen, včetně vybavení. V oblasti financování osobních a užitkových vozů ŠkoFIN zvýšil tržní podíl o tři procenta na 21,1 procenta.

V roce 2012 ŠkoFIN rostl oproti roku 2011 o 19 procent a uzavřel 30 146 nových smluv. Úvěrové financování pro domácnosti a podnikatelské subjekty zaujímá 63 procent nově uzavřených smluv. Operativní leasing nabývá rok od roku na významnosti, v roce 2012 tvořil 35 procentní podíl. Finanční leasing je se dvěma procenty v současné době okrajovým produktem.

„I v roce 2013 plánujeme růst, a to minimálně o 10 procent oproti roku 2012. Mezi hlavní priority patří pojišťovací produkty, zejména značkové pojištění. Chceme se také více zaměřit na pojištění při neschopnosti splácet, které našim zákazníkům pomůže z nepříjemné situace. V polovině roku plánujeme představit nové produktové řady pro flotilové zákazníky napříč všemi segmenty,“ říká jednatel ŠkoFINu Jan Kranát.

Podle jeho slov je například pro fleetové zákazníky nutnou podmínkou úspěchu ve výběrových řízeních a předpokladem pro další růst online reporting. „Velký kus práce je před námi v oblasti provozní a projektové excellence. Ve zmapování, analýze a následné optimalizaci procesů napříč firmou vidíme důležitý krok na cestě k vyšší efektivitě a konkurenceschop­nosti. Investujeme nemalé prostředky do vzdělávání zaměstnanců, aby se provozní excellence stala jejich každodenní činností“ dodala jednatelka firmy Jiřina Tapšíková.

spinner