Osobností českého pojistného trhu je Jakub Hradec z ČKP

Osobností českého pojistného trhu je Jakub Hradec z ČKP

16.5. - V rámci 16. ročníku ankety Pojišťovna roku 2015 Prezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů již tradičně udělilo čestný titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Do „síně slávy“ byl jmenován dlouholetý výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů a jeden z nejvýznamnějších odborníků na pojištění vozidel JUDr. Ing. Jakub Hradec, který se v oblasti pojišťovnictví pohybuje již úctyhodných 35 let.

„Ocenění si velmi vážím, zároveň to ale vnímám jako ocenění pro povinné ručení v České republice. Jsem hrdý na to, že je možné český trh pojištění odpovědnosti z provozu vozidla označit za jeden z nejvyspělejších v Evropě a je mi ctí, že mohu řídit Českou kancelář pojistitelů, která k tomuto postavení českých pojišťoven i řidičů významným způsobem přispěla,“ komentuje udělení titulu Osobnosti pojistného trhu Jakub Hradec.

JUDr. Ing. Jakub Hradec studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze obor zahraniční obchod a práva na Univerzitě Karlově. Jeho začátky v pojišťovnictví jsou od roku 1981 spjaty s Českou státní pojišťovnou a posléze Českou pojišťovnou, kde působil na pozicích vrchní disponent likvidace zahraničních pojistných událostí, ředitel úseku generálního ředitelství, náměstek generálního ředitele a člen představenstva. V období demonopolizace pojištění odpovědnosti z provozu vozidla stál u zrodu povinného ručení v podobě, ve které ho známe dnes.

Po zřízení České kanceláře pojistitelů v roce 1999 byl jmenován do funkce výkonného ředitele této instituce. V rámci mezinárodní činnosti je předsedou Výboru obecných pravidel Rady kanceláří, členem Koordinačního výboru Rady kanceláří a členem pracovní skupiny pro ochranu osobních údajů. Jakub Hradec je ženatý a má jednoho syna. Mezi jeho koníčky patří vážná hudba, česká historie v evropském kontextu a motorismus.

(tj)

spinner