​Nová služba SwopCar umožní samoobslužné sdílení firemních vozidel

​Nová služba SwopCar umožní samoobslužné sdílení firemních vozidel

29.2. - Společnost LeasePlan uvádí na trh novou službu pro sdílení vozidel – SwopCar. Firmám umožní využívat vozy jednotlivými zaměstnanci podle aktuálních potřeb. Tím lépe pokryjí požadavky na mobilitu a optimalizují výdaje na vozový park. Leaseplan chce novu službou ulehčit klientům administrativu a operativu spojenou s přidělováním referentských aut. Tedy těch, která nemají svého určeného řidiče.

Pilotními zeměmi pro vyzkoušení služby jsou Nizozemsko a Lucembursko, globální uvedení se očekává v nejbližších měsících. Česká pobočka LeasePlanu bude službu nejdříve interně testovat.

Technologie, která stojí za programem SwopCar, dává zaměstnancům s nárokem na užívání referentských vozidel přístup k rezervační on-line aplikaci pro chytré telefony. Její pomocí můžou sledovat dostupnost vozidel, zamluvit a plánovat si jejich využití. Rezervační systém a proces přístupu k vozidlu je samoobslužný a nevyžaduje asistenci fleet manažera. O mytí, tankování a vůbec o údržbu vozů se stará smluvní dodavatel LeasePlanu. SwopCar snižuje náklady na mobilitu a nabízí fleet manažerovi přesný a transparentní přehled o využití vozidel a tím i o tom, kteří zaměstnanci, jak a kdy službu potřebují a používají.

Každé vozidlo napojené na SwopCar je neustále pod kontrolou. Díky tomu lze docílit, aby bylo stále řádně udržované, čisté a natankované. Fleet manažera to zbavuje administrativní nebo operativní zátěže, protože mu odpadá agenda s rezervacemi, předáváním klíčů, kontrolou stavu vozidel a sledováním najetých kilometrů. Reportingový systém mapuje využití vozidel a dokonce poskytuje informace o emisích, čímž může pomoci firmám se silnějším zájmem o udržitelný rozvoj. Bezvýznamný není ani komfort, který služba poskytuje samotným zaměstnancům.

„Naši klienti díky SwopCar dosáhnou toho, že vozidla budou optimálně využívána, sníží se produkce emisí a také se výrazně zredukuje potřeba parkovacích míst. SwopCar je služba, která se dívá do budoucnosti. Jde o flexibilní řešení, které odpovídá na zvýšené nároky na chytrou mobilitu a využívání dopravních prostředků,“ říká obchodní ředitel společnosti LeasePlan Nick Salkeld.

(tj)

spinner