​Jana Hanušová je novou předsedkyní představenstva ČLFA

​Jana Hanušová je novou předsedkyní představenstva ČLFA

4.8. - Předsedkyní představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA) se stala Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX. V představenstvu ČLFA dosud vykonávala funkci místopředsedkyně. Představenstvo asociace ji zvolilo do svého čela na svém červencovém zasedání, na němž se sešlo poprvé v novém složení, o kterém rozhodla červnová volební členská schůze ČLFA.

Jana Hanušová převezme funkci po Jiřím Matulovi, generálním řediteli společnosti UniCredit Leasing CZ, který bude nadále působit v představenstvu ČLFA jako místopředseda a na konci letošního roku po čtrnácti letech strávených ve vedení asociace odejde do penze. Své pozice v představenstvu ČLFA obhájili také místopředseda Karel Nováček (Factoring České spořitelny) a členové představenstva Pavel Fořt (ALD Automotive), Luděk Jírů (Home Credit) a Josef Langmayer (Raiffeisen-Leasing). Doplnil je nový člen představenstva Josef Vajsejtl ze společnosti ČSOB Leasing.

Jana Hanušová (47) absolvovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Svou profesionální dráhu spojila s bankovní skupinou Société Générale. V roce 1999 nastoupila do Komerční banky, kde nejdříve pracovala v marketingovém oddělení a poté jako vedoucí řízení segmentů. Následně se stala vedoucí marketingu společnosti ESSOX. Po angažmá na pozici marketingové ředitelky společnosti Rusfinance Bank (SG Russia) se v roce 2010 vrátila do Komerční banky coby poradkyně generálního ředitele pro synergie v rámci skupiny. V roce 2015 byla jmenována jednatelkou a generální ředitelkou společnosti ESSOX v České republice a na Slovensku. Současně vykonávala funkci místopředsedkyně představenstva ČLFA. Je zakladatelkou projektu Společně bezpečně, který formou osvěty přispívá ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu s důrazem na ochranu dětí. Jana Hanušová patří k nejvýše postaveným ženám v tuzemském finančním byznysu. Časopis Forbes ji v letošním žebříčku nejvlivnějších žen České republiky zařadil na 40. místo.

(lan)

Foto: ČLFA

spinner