LeasePlan

Firmě LeasePlan loni vzrostl čistý zisk o 7,4 procenta

Firmě LeasePlan loni vzrostl čistý zisk o 7,4 procenta

PRAHA (19.2.) – Společnost LeasePlan Corporation, globální jednička v oblasti správy firemních automobilových flotil, oznámila, že i přes ekonomické problémy, s nimiž se potýká řada regionů na celém světě, loni dosáhla čistého zisku 241,3 milionu €.

To představuje meziroční navýšení o 16,6 milionu €, tedy o 7,4 procenta. Dařilo se také české pobočce LeasePlanu, která podle mezinárodních účetních standardů vykázala čistý zisk 247,2 milionu Kč, což znamená nadprůměrný meziroční růst o 13 procent. Stejný růst plánuje společnost i na letošní rok.

„Výsledek české pobočky pozitivně ovlivnily zejména rostoucí výnosy ze zúčtování vozidel provozovaných v rámci tzv. uzavřené kalkulace, do nichž se promítla zlepšená situace na trhu ojetých automobilů, a také úspory na režijních nákladech, kterých jsme dosáhli zvýšením efektivity interní organizace,“ řekl finanční ředitel společnosti LeasePlan Česká republika Martin Brix.

LeasePlan působí ve 30 zemích pěti kontinentů a celkový počet automobilů v jeho flotile činí 1,3 milionu. Letos společnost oslaví 50 let od svého vzniku. „Jsme hrdí na to, že právě v roce, kdy máme významné výročí, můžeme oznámit vynikající výsledky,“ prohlásil generální ředitel LeasePlan Corporation Vahid Daemi.

„I v náročných ekonomických a tržních podmínkách jsme zaměřili svou pozornost na klienty a dosáhli vysokého výkonu z hlediska finančních cílů a také strategických priorit. Výsledkem je téměř rekordní čistý zisk, který je přesvědčivým důkazem o stabilitě a globálním dosahu našeho podnikání,“ dodal Vahid Daemi.

spinner