​Zásilkovna hlásí nový rekord - přes 100 000 zásilek doručených do druhého dne

​Zásilkovna hlásí nový rekord - přes 100 000 zásilek doručených do druhého dne

14.12. - Česká logistická společnost Zásilkovna.cz překonala magickou hranici 100 tisíc zásilek přepravených do druhého dne, přičemž doručovací proces funguje díky vlastnímu know-how bez problému a jakýchkoli omezení. Vrchol vánoční sezóny zaznamenali v úterý 12. prosince, kdy přepravili téměř dvojnásobné množství zásilek oproti říjnovému provozu.

Jen během posledního týdne vzrostl počet balíků o více jak pětinu (22 %). Podle zakladatelky Simony Kijonkové je jedním z hlavních důvodů takto prudkého nárůstu i efekt posledních předvánočních výplat, jež přišly počátkem tohoto týdne a i přesto Zásilkovna stále drží téměř stoprocentní dobu doručení do druhého dne.

Zásilkovna.cz aktuálně přepravuje okolo 120 tisíc zásilek denně a i při tomto počtu drží vysoký standard doručení 96 procent zásilek do druhého dne. „Navzdory tomu, že jsme v nejexponovanějším období roku, a oproti minulému roku přepravujeme dvojnásobný počet zásilek, tak nemáme žádné omezen ani neodmítáme nové eshopy. Na takový nárůst jsme dobře připraveni i díky našemu vlastnímu systému,“ uvedla Simona Kijonková.

„Vzhledem k vyššímu nárůstu počtu zásilek v tomto období kurýrní společnosti často atakují své maximální kapacity, což s sebou přináší zpožděné doručení. Tuto skutečnost si kurýři uvědomují, proto předem zákazníky upozorňují na termíny, do kdy si mohou zásilku objednat tak, aby dorazila ještě před Štědrým dnem. U každé logistické firmy je situace odlišná a čas nejzazšího objednání se tak významně liší. Ve většině případů se jedná o termíny objednání dárků nejpozději v průběhu tohoto týdne,“ pokračovala Simona Kijonková.

Zásilkovna byla založena v roce 2010. Internetovým obchodům umožňuje nízkonákladový a efektivní způsob přepravy prodaného zboží do více než 1400 výdejních míst. Zákazníci si zásilky vyzvedávají osobně na zvoleném výdejním místě v ČR i v zahraničí. Přidanou hodnotou je možnost si zboží na pobočce rozbalit nebo ho reklamovat. Zásilkovnu lze využít objednáním zboží z více než 18 000 e-shopů.

(tj)

spinner