DHL Express uvedla na trh novou službu GoGreen Plus

DHL Express uvedla na trh novou službu GoGreen Plus

27.2. - Společnost DHL Express spustila novou službu GoGreen Plus, která zákazníkům umožní snížit emise uhlíku spojené s cestou jejich zásilek pomocí udržitelného leteckého paliva (SAF). Tuto službu nabízí mezi globálními dopravci jako první, nejprve bude k dispozici ve Velké Británii, krátce po ní bude následovat Itálie, Dánsko, Švédsko, Kanada, Austrálie, Jižní Afrika a Spojené arabské emiráty. Od února letošního roku budou mít zákazníci se sídlem v těchto zemích možnost vybrat si GoGreen Plus při výběru přepravní služby prostřednictvím MyDHL+, online platformy pro přepravu a sledování zásilek. Služba je navržena tak, aby byla plně flexibilní, zvolit ji lze pro jednotlivé zásilky.

GoGreen Plus bude k dispozici všem zákazníkům DHL Express po celém světě v nadcházejících měsících, přičemž zákazníci dostanou možnost snížení CO2e podle jejich uvážení, stejně tak množství používaného SAF.

Nová služba GoGreen Plus je spuštěna po nedávné spolupráci DHL s bp a Neste na dodávkách SAF do center DHL Express po celém světě. Obnovitelná část inovativního paliva se vyrábí z odpadních olejů. Takový SAF z odpadů a zbytků může zajistit snížení emisí skleníkových plynů až o 80 procent během svého životního cyklu ve srovnání s konvenčním leteckým palivem, které nahrazuje.

John Pearson, generální ředitel DHL Express, řekl: „Víme, že naši zákazníci kladou velký důraz na snižování dopadů na životní prostředí, je tedy důležité, abychom jim vyšli vstříc. Jsem potěšen, že investici do SAF mohou naši zákazníci nyní plně využít a díky ní snížit emise svých zásilek. SAF je v současnosti primární cestou ke snížení emisí uhlíku v letectví a je to také nejúčinnější způsob, jak pomoci našim zákazníkům dosáhnout co nejudržitelnějších vlastních dodavatelských řetězců.“

Služba GoGreen Plus umožňuje zákazníkům snížit Scope 3 emise, jež jsou brány jako nepřímé emise, způsobeny dodavatelsko-odběratelskými řetězci každé firmy, například přepravou a distribucí. Na rozdíl od kompenzačních iniciativ GoGreen Plus umožňuje snížit přímé emise způsobené v rámci logistického sektoru, díky tomu tuto službu mohou zákazníci DHL využít ve svém dobrovolném reportingu o snižování emisí. GoGreen Plus se navíc řídí filozofií Science Based Target Initiative (SBTi).

(pav)

Foto: DHL Express

spinner