Vláda ve středu projedná nové ocenění ministerstva dopravy

Vláda ve středu projedná nové ocenění ministerstva dopravy

19.2. - Ministr dopravy Martin Kupka ve středu vládě předloží návrh nového ocenění, které má úřad udělovat. Ocenění chce resort udělovat za mimořádné počiny, významné zásluhy nebo dlouhodobé působení v oblasti dopravy. Ministerstvo plánuje pořídit 100 medailí včetně odznaku a stojánku za 130 000 korun. Medaile podle zdůvodnění návrhu nařízení vlády ministerstvo uhradí ze svého rozpočtu, o jeho navýšení žádat nebude. Vyplývá to z návrhu vládního nařízení.

Návrh má zvýšit prestiž oceněných osob působících v dopravě a motivovat další k rozvoji resortu. Ocenění bude podle návrhu udělováno fyzickým nebo právnickým osobám. Ministerstvo také navrhuje udělení ocenění posmrtně.

Medaile má být vyrobena z mosazi, na lícní straně budou po jejím obvodu kruhy a obdélníkem rozděleným na tři stejnoměrné klíny v barvách státní vlajky. Na rubové straně budou slova Medaile Ministerstva dopravy. Medaile o průměru 60 milimetrů bude kulatá. Součástí ocenění bude také diplom, odznak a stojánek.

Ministerstvo dopravy je podle návrhu jedním z mála resortů, které ocenění ještě neudělují. Jako příklad ministerstvo uvedlo medaili ministra zahraničních věcí za zásluhy o diplomacii, cenu úřadu vlády Odpovědný zahraniční investor v České republice nebo medaili za přínos hospodářské soutěži a veřejnému zadávání Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ocenění na základě nařízení vlády udělují také ministerstva kultury, spravedlnosti, vnitra, průmyslu a obchodu nebo Národní sportovní agentura.

(čtk)

Foto: tj

spinner