Slovenští dopravci uvolnili blokované přechody a silnice

Slovenští dopravci uvolnili blokované přechody a silnice

13.1. - Slovenští autodopravci uvolnili všechny přechody a úseky silnic, které opět zablokovali dnes dopoledne. Podle slovenských webů to oznámil mluvčí Unie autodopravců Slovenska (UNAS) Stanislav Skala. Unie tak reagovala na výzvu premiéra Petera Pellegriniho, který slíbil, že v případě takového kroku ihned začne s dopravci jednat.

UNAS zahájila minulé úterý protesty za výrazné snížení silniční daně či za pozastavení výběru mýtného. Od neděle pak na podporu svých požadavků zablokovala přes 20 hraničních přechodů s Českem, Maďarskem a Polskem. Pellegrini dnes dopoledne po jednání s ministry příslušných resortů sice jednoznačně odmítl zastavit vybírání mýtného, nicméně dal najevo, že kabinet "je připraven začít jednat do hodiny od zprůjezdnění přechodů".

Skala upozornil, že přechody sice byly uvolněny, ale stávka pokračuje a autodopravci "zůstávají tam, kde byli". "V této chvíli čekáme na pozvání pana premiéra a příslušných ministrů, abychom mohli navrhované požadavky probrat za jednacím stolem, jak se patří," řekl mluvčí.

UNAS podle něj ovšem na požadavku, který se týká mýtného systému, trvá. "Uvidíme, až se předloží smlouva na mýtný systém, podle toho se potom zařídíme," uvedl Skala.

(čtk)

Foto: UNAS

spinner