​Jaroslav Hanák je potřetí prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR

​Jaroslav Hanák je potřetí prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR

14.5. – Členové Svazu průmyslu a dopravy ČR dnes na valné hromadě zvolili nové představenstvo, dozorčí radu a smírčí výbor na období 2019 až 2023. Dosavadní prezident svazu Jaroslav Hanák obhájil funkci se ziskem 94 procent hlasů. Z viceprezidentů, kteří na funkci letos kandidovali, svůj post obhájilo všech pět kandidátů (Jan Rafaj, Daniel Beneš, František Chaloupecký, Milena Jabůrková) a nově se viceprezidentem stal Jan Czudek.

„Nové funkční období bude pro celý Svaz průmyslu složité. Výkon ekonomiky po předchozích rekordních tempech růstu zpomaluje. Nicméně tlak odborů a jejich politických spojenců na růst mezd, prodlužování dovolené nebo zkracování pracovní doby nepolevuje. Budeme muset pro firmy zajistit takové podmínky, aby i při nižším růstu mohly dál investovat do výrob s vyšší přidanou hodnotou a do výzkumu a vývoje, které pak mohou vést i k vyššímu růstu mezd. Velmi si vážím silného mandátu, který mi členové svazu pro toto nelehké období dali,“ řekl Jaroslav Hanák, který poprvé stanul v čele svazu v roce 2011. Svaz průmyslu jako nejsilnější zástupce zaměstnavatelů hájí zájmy podnikatelů v tripartitě, jejímiž členy jsou také odborové svazy a vláda.

V novém představenstvu bude mít svaz několik nových tváří. Poprvé se do statutárního orgánu svazu dostali Andrea Gontkovičová (Philip Morris), Pavel Sobotka (Frentech Aerospace) a Martin Wichterle (Wikov). Jsou to úspěšní manažeři a reprezentanti firem, které buď vybudovali sami, nebo se postarali o jejich rozvoj. „Jsem rád, že ve vedení svazu budu moci spolupracovat s novými kolegy. Jsou to špičkoví podnikatelé a manažeři, kteří nám výrazně pomohou nejen v naší snaze o zlepšování podnikatelských podmínek, ale také při vylepšování obrazu českého průmyslu,“ řekl Jaroslav Hanák.

Valná hromada také jmenovala dva nové čestné členy představenstva. Stali se jimi bývalí viceprezidenti Svazu průmyslu Zbyněk Frolík a Stanislav Kázecký, kteří letos už své funkce neobhajovali.

Kromě představenstva vybrali delegáti valného hromady nové složení dozorčí rady a smírčího výboru. V dozorčí radě v období 2019 až 2023 zasednou František Hála, Milan Horáček, Zdeněk Musil, Roman Schiffer a Ivan Souček. Smírčí výbor bude pracovat ve složení Tomáš Černý, František Hýbner a Jan Wiesner.

(lan)

Foto: SPČR

spinner