Dny otevřených dveří EUSPA

Dny otevřených dveří EUSPA

2.12. - V pražském sídle Agentury Evropské unie pro Kosmický program (EUSPA) probíhají v pátek 1. a v sobotu 2. prosince každoroční Dny otevřených dveří. Tato dvoudenní akce zahrnuje aktivity pro všechny věkové kategorie, ať už jde o interaktivní hry pro děti, úvodní workshopy EUSPA v angličtině i češtině a pohlcující 3D letecké projekce uvnitř tunelu Copernicus, kde se návštěvníci mohou seznámit s programem Copernicus. Zájemci o práci v agentuře EUSPA se mohou těšit na přednášky o pracovních příležitostech a informace od zaměstnanců agentury v kariérním koutku.

"Cílem Dnů otevřených dveří EUSPA je ukázat významný dopad kosmického programu EU a naší agentury na život Evropanů," zdůraznil výkonný ředitel EUSPA Rodrigo da Costa. "I to je součást našich povinností jako agentury Evropské unie a způsob, jak se lépe propojit s naší hostitelskou zemí, Českou republikou."

Dny otevřených dveří EUSPA jsou pro agenturu skvělou příležitostí, jak uzavřít zajímavý rok. V červenci 2023 se EUSPA na základě rozhodnutí Evropské komise stala oficiálně odpovědnou za provoz řídícího místa pro Pozorování a sledování vesmíru EU (EU SST Front Desk).

EUSPA sídlí na adrese Janovského 438/2 v Praze 7 - Holešovicích. Zatímco pátek byl z větší části vyhražený pro návštěvy škol, v sobotu jsou návštěvníci vítáni od 9.00 do 18.00 hodin.

O Agentuře Evropské unie pro Kosmický program (EUSPA)

Agentura Evropské unie pro Kosmický program (EUSPA) nabízí bezpečné a zabezpečené služby evropské družicové navigace, podporuje komerční využití dat a služeb programů Galileo, EGNOS a Copernicus, koordinuje program EU pro družicovou komunikaci v rámci státní správy (GOVSATCOM) a od roku 2023 bude působit jako kontaktní místo programu pro pozorování a sledování vesmíru (SST). Agentura EUSPA je zodpovědná za bezpečnostní akreditaci všech složek Kosmického programu EU. Prostřednictvím podpory vývoje inovativního a konkurenceschopného kosmického odvětví a díky spolupráci s celou komunitou EU v této oblasti agentura EUSPA přispívá k Zelené dohodě pro Evropu a digitální transformaci i bezpečnosti Unie a jejích občanů a současně posiluje autonomii a odolnost EU.

(pav)

Foto: EUSPA

spinner