Daniel Beneš zvolen prvním viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR

Daniel Beneš zvolen prvním viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR

11.9. - Představenstvo Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) na včerejším jednání zvolilo ze šesti viceprezidentů Daniela Beneše prvním viceprezidentem svazu. "Vážím si zvolení do pozice prvního viceprezidenta. Je to pro mě povzbuzení a potvrzení, že si kolegové z představenstva mé dosavadní práce v oblasti energetické politiky ve Svazu průmyslu váží," uvedl 1. viceprezident SP ČR Daniel Beneš.

Daniel Beneš působí v představenstvu SP ČR od roku 2015. Ve Svazu Průmyslu a dopravy se věnuje oblasti energetiky a klimatické změny a vede i stejnojmenný Expertní tým.

Ve společnosti ČEZ, a. s., působí od roku 2004. Od roku 2011 zde zastává funkci generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti. Je členem vědecké rady Národohospodářské fakulty VŠE Praha, správní rady VŠB – Technické univerzity Ostrava a Nadace ČEZ. Kromě Svazu průmyslu a dopravy ČR má zkušenosti v oborové organizaci zaměstnavatelů, a to v Českém svazu zaměstnavatelů v energetice. Vystudoval Strojní fakultu VŠB – Technické univerzity Ostrava, později získal titul MBA.

(lan)

Foto: SP ČR

spinner