​Zásilkovna má již 3 000 automatických výdejních boxů, nejvíce v České republice

​Zásilkovna má již 3 000 automatických výdejních boxů, nejvíce v České republice

1.9. - Zásilkovna, která patří do holdingu Packeta Group, instalovala již 3 000 Z-BOXů a má tak nejhustší síť automatických výdejních boxů v České republice. Z-BOXy má Packeta také na Slovensku, i zde je s počtem téměř 1 100 Z-BOXů lídrem trhu, a v Maďarsku (více než 400). Zájem o doručování do Z-BOXů ze strany zákazníků neustále roste a v současné době směřuje více než 11 % veškerých zásilek právě do nich. Z-BOXy ke svému provozu potřebují minimum energie, kterou získávají přes solární panely. Zákazníkům poskytují rychlý výdej zásilek, který trvá několik vteřin, a to bez front, zcela bezkontaktně a v kteroukoliv denní či noční dobu. Fungování a ovládání Z-BOXů je unikátní, nikdo jiný v Česku výdejní boxy na podobném principu podle zástupců společnosti nepoužívá.

„Za necelé dva roky jsme vybudovali největší síť automatických výdejních boxů v České republice a na Slovensku. Máme pokrytu většinu vesnic a malých měst v ČR a na Slovensku a v Maďarsku také rychle expandujeme,“ řekl Jan Mrózek, produktový manažer Z-BOXů. „Se Z-BOXy cílíme především na menší města a vesnice a velmi nás těší, že jejich zástupci sami žádají o umístění Z-BOXu, aby si jejich obyvatelé mohli pohodlně, rychle a jednoduše vyzvednout zásilku z více než 32 000 e-shopů, se kterými spolupracujeme. My jsme navíc schopni vyhodnotit, jak moc jsou konkrétní Z-BOXy vytížené a posílit pak místo zřízením dalšího Z-BOXu v blízkém okolí. Případně díky modulárnosti umíme přidat další sloupce a navýšit tak kapacitu stávajícího Z-BOXu,” dodal Jan Mrózek.

Z-BOXy mohou díky svému ekologickému řešení fungovat v podstatě kdekoliv, ke svému provozu potřebují pouze slunné místo. Jsou například na parkovištích, autobusových zastávkách či na náměstích. Stojí také například v areálu jaderných elektráren Temelín a Dukovany, dále například v Nemocnicích Mladá Boleslav a Šumperk, před Univerzitou v Hradci Králové, u Vysoké školy ekonomické v Praze a v řadě obchodních centrech. Doposud největší Z-BOX instalovala Zásilkovna vOC Metropoli Zličín. Z-BOX má 12 sloupců a vejde se do něj 120 zásilek.

Zásilkovna spolupracuje na instalaci Z-BOXů s řadou partnerů, je to například jeden z největších obchodních řetězců v České republice, společnost Lidl, dále pak největší tuzemský vlastník nemovitostí CPI Property Group nebo jedna z největších developerských skupin FINEP Holdig.

Pro zákazníky fungují Z-BOXy24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jakmile řidič doručí zásilku doZ-BOXu, obdrží zákazník informační e-mail, SMS zprávunebonotifikaci do aplikace Zásilkovna. V tétochvíli je možné si zásilku vyzvednout. K obsluze stačí mít na chytrém telefonu nainstalovanou aplikaci Zásilkovna a zapnuté Bluetooth. Při příchodu k Z-BOXuse aplikace pomocí Bluetoothsama automaticky spáruje a po stisknutí tlačítka otevře schránku s danou zásilkou. Za doručení zásilky se platí online, včetně platby na dobírku. Manipulace se zásilkami je v řádu vteřin, a to jak při procesu umísťování jednotlivých zásilek do Z-BOXuzaměstnancem Zásilkovny, tak i během výdeje zákazníkovi.

(lan)

Foto: Zásilkovna

spinner