​Společnost UPS zveřejnila výsledky za čtvrté čtvrtletí

​Společnost UPS zveřejnila výsledky za čtvrté čtvrtletí

8.2. - Společnost UPS oznámila konsolidované tržby za čtvrté čtvrtletí 2022 ve výši 27,0 miliard USD, což je 2,7% pokles oproti čtvrtému čtvrtletí roku 2021. Konsolidovaný provozní zisk činil 3,2 miliardy USD, což je o 17,9 % méně než ve čtvrtém čtvrtletí čtvrtletí 2021 a pokles o 3,3 % na upraveném základě. Zředěný zisk na akcii činil za čtvrtletí 3,96 USD; upravený zředěný zisk na akcii ve výši 3,62 USD byl o 0,8 % vyšší než ve stejném období roku 2021.

Výsledky GAAP za čtvrté čtvrtletí roku 2022 zahrnují čistý zisk ve výši 299 milionů USD nebo 0,34 USD na zředěnou akcii, skládající se z nepeněžního, po zdanění mark-to-market (MTM) penzijního zisku ve výši 782 milionů USD, tj. jednorázový, bezhotovostní poplatek po zdanění ve výši 384 milionů USD vyplývající z urychleného převodu jednotek s omezeným výkonem v souvislosti se změnou v návrhu motivačního kompenzačního programu, bezhotovostní poplatek po zdanění ve výši 58 milionů USD v důsledku snížení ve zbytkové hodnotě letadel MD-11 společnosti a transformaci po zdanění a dalších poplatcích ve výši 41 milionů USD.

„Chci poděkovat všem dodavatelům UPS za to, že dodávají to, na čem záleží během svátků, včetně špičkových služeb našim zákazníkům již pátý rok po sobě,“ řekla Carol Tomé, generální ředitelka UPS. „Za tento rok jsme dosáhli našich cílových konsolidovaných provozních marží a návratnosti investovaného kapitálu o rok dříve, než se původně předpokládalo. Naše výsledky v roce 2022 ukazují, že naše strategie funguje,“ dodala.

Výhled na rok 2023

Společnost poskytuje určité vodítko na upraveném (non-GAAP) základě, protože není možné předvídat nebo poskytnout sesouhlasení odrážející dopad budoucích úprav důchodů nebo jiných neočekávaných událostí, které by byly zahrnuty do vykazovaných (GAAP) výsledků a mohly by být materiál.

Za celý rok 2023 UPS očekává tržby mezi 97,0 miliardami USD a 99,4 miliardami USD a konsolidovanou upravenou provozní marži mezi 12,8 % a 13,6 %.

Společnost plánuje kapitálové výdaje ve výši asi 5,3 miliardy dolarů, výplaty dividend kolem 5,4 miliardy dolarů, podléhající schválení představenstva, a zpětné odkupy akcií asi 3 miliardy dolarů. Efektivní daňová sazba se očekává kolem 23,5 %.

(lan)

Foto: UPS

spinner