Společnost ​PPL CZ doručuje o Vánocích 2022 bez zaváhání

Společnost ​PPL CZ doručuje o Vánocích 2022  bez zaváhání

16.12. - Předvánoční období je spojeno s enormním nárůstem online nákupů, čímž se mnohonásobně zvyšuje i poptávka po přepravě zásilek. To si žádá velkou připravenost ze strany balíkových přepravců, kteří se na toto sezonní období chystají v průběhu celého roku. Investice do digitalizace a rozšíření přepravních kapacit umožňují přepravní společnosti PPL CZ odbavovat v letošní sezoně velké objemy zásilek, a to jak po stránce kapacitní, tak i kvalitativní. Úspěšnému zvládání zvýšených objemů zásilek pomáhá i rozšířená síť PPL Parcelshopů a PPL Parcelboxů, kdy mají zákazníci PPL aktuálně v České republice k dispozici 4000 výdejních míst.

Společnost v letošní sezoně odbavuje a doručuje extrémně vysoké množství zásilek, a přitom nezkracuje úložní dobu výdejních míst. „Rozvíjíme naši infrastrukturu, abychom byli co nejblíže našim zákazníkům. V Hustopečích jsme otevřeli již 4. depo na jižní Moravě s přímým napojením na Slovensko a Rakousko. V provozu máme zbrusu nové mezinárodní překladiště v Hradci Králové. Díky jeho napojení na síť DHL zrychlujeme přepravu po Evropě a v Česku navyšujeme naše kapacity až na půl milionu zásilek denně,“ řekl Petr Horák, CEO PPL CZ. „Za tento rok se nám podaří doručit 50 milionů příběhů se šťastným koncem,” doplňuje.

„Oproti třetímu kvartálu rozvážíme denně o 150 tisíc balíků více. Vzhledem k tomu, že příprava na sezónu probíhá celoročně a kapacity naší přepravní sítě jsou dostatečné, nezaznamenali jsme prozatím žádné větší komplikace. Největší nápor očekáváme v období těsně před vánočními svátky, zásilky doručujeme až do 23. prosince včetně,“ uvedl Milan Loidl, vice president business development & marketing PPL CZ.

Doručení posledních zásilek před Vánoci

Doručení bude záviset na tom, jestli stihne e-shop balík expedovat. Pokud to bude ve čtvrtek 22. prosince, PPL CZ přes 98 procent takových zásilek v pátek 23. prosince doručí a dárek bude v sobotu pod stromečkem. Samozřejmě platí, že je lepší objednat co nejdříve a nenechávat nákupy na poslední chvíli, ale i o tyto balíky bude postaráno.

Výdejní místa

Kromě služby doručení řidičem na adresu mají zákazníci PPL aktuálně k dispozici přes 4000 PPL výdejních míst v České republice. V současnosti je kapacita PPL Parcelboxů se 75 schránkami dostatečná, stejně tak i výdejní místa PPL Parcelshopy má PPL na sezonu nasmlouvána s dostatečnou kapacitou. „Z důvodu většího návalu balíčků před Vánoci však zákazníkům doporučujeme, aby si své zásilky vyzvedávali co nejdříve po obdržení notifikace,” upozornil Milan Loidl.

Přepravní síť PPL disponuje 25 depy po celé ČR a 2 překladišti. Na vánočním doručování aktuálně pracuje přes 2000 profesionálů z řad řidičů, tisícovka brigádníků a další tisícovka zaměstnanců. Pro letošní sezónu se počet aut před Vánoci pohybuje kolem 2000.

Great Place To Work

PPL dostala před Vánoci krásný dárek, a to v podobě obhájení prestižní certifikace Great Place To Work, „Jsem nesmírně poctěn, že jsou naši zaměstnanci v PPL spokojeni a díky jejich hodnocení se podruhé v řadě potvrdilo, že jsme skvělým místem pro práci,“ uvedl Petr Horák. Great Place to Work je mezinárodní certifikace, která je udělována na základě nezávislé anonymní zpětné vazby od zaměstnanců a analýzy činností a programů uskutečňovaných v oblasti lidských zdrojů. Organizace Great Place to Work uděluje každoročně certifikaci vynikajícím mezinárodním, národním či regionálním zaměstnavatelům. „Jsou to právě naše kolegyně a kolegové, kdo jsou srdcem PPL, stojí za každou zásilkou a s vášní doručují miliony příběhů. Jsme hrdí na jejich práci a touto cestou jim děkujeme.“ Dodal Petr Horák.

(lan)

Foto: PPL

spinner